Wpis z mikrobloga

Ten model torebki chyba naprawdę ludziom się podoba. Dziergam te torebki jedna za drugą ale chyba nigdy mi się to nie znudzi. Przynajmniej mam taką nadzieję.
W tym egzemplarzu zastosowałem kilka modyfikacji po sugestiach pewnej Mirabelki.
Teraz pracuję nad kolejnym projektem i niedługo podzielę się zdjęciami prototypu nowej torebki. Jesteście ciekawi jak będzie wyglądać?
Kilka szczegółów technicznych dla tych, którzy nie widzieli moich poprzednich wpisów.
Torebka jest wykonana w 100% ręcznie bez użycia maszyny do szycia. Użyłem skór garbowanych roślinnie z polskiej garbarni Leja. Klapa była barwiona na kolor koniakowy podczas produkcji, natomiast przód, tył i boki barwiłem samodzielnie. Wymiary zewnętrzne to 22x18x8cm. Skóra, przed wilgocią i zabrudzeniem, jest zabezpieczona za pomocą acrylic resolene od Fiebingsa.

Zapraszam na moje profile na instagramie i facebooku

#leatherworking #diy #hobby #kaletnictwo #modadamska
bad_cyclist - Ten model torebki chyba naprawdę ludziom się podoba. Dziergam te torebk...

źródło: comment_1657547469noJ3t5XHfnOvC3UQxK1xCi.jpg

Pobierz
  • 9
@bad_cyclist: Ładny model. W paru miejscach wypadałoby ją jednak poprawić.
1. W takich narożnikach nie może być żadnych pęknięć/nacięć bo one będą Ci się powiększać z czasem. Najlepiej w tym miejscu wybić okrągły otwór i ciąć do kształtu, od dziurki na zewnątrz (nigdy do dziurki).
2. To dość gruba i sztywna skóra (jucht z Kalisza?). Po wycięciu weź zwykły pilniczek do paznokci i popraw takie miejsca żeby uzyskać idealny kształt.
3.
Ex3 - @badcyclist: Ładny model. W paru miejscach wypadałoby ją jednak poprawić.
1. W...

źródło: comment_1657564894LSnVpxX9xm2mAwAcjHR8ac.jpg

Pobierz