Wpis z mikrobloga

Gram sobie okazjonalnie na Ps4 - powiedzmy 10 godzin miesięcznie. Czasami odłożę konsole na miesiąc/dwa do szafy i nie jest używana.
Ale dzisiaj szału dostałem, bo w trzecim kontrolerze analog zaczyna wariować. Sam idzie do góry.
Co jest z tymi analogami? Czy one są tak wadliwe? Nie rzucam tymi padami, ani nic, a one się same rozpadają... Kiedyś za gówniarza pady od komputera latały po pokoju i nic się z nimi nie działo. Teraz, żeby pad za ponad 200zl nie przeżył 30-40 godzin grania?

Patrzyłem na allegro są jakieś zestawy naprawcze. Warto to kupić?

#ps4 #konsole #pomocy #porady #zalesie
  • 14
@s---k
@robvan
No właśnie chyba nie :D
Teraz grałem w God of War, ostatnio odpalałem konsole i wszystko ładnie działało, dzisiaj włączam grę i prawy analog idzie sam do góry.
Zrozumiałbym, że lewy, którego cały czas używam do chodzenia/biegania. Ale prawy? On jest prawie nie używany...
@mdk007: miałem to samo w swojej PS4. Teraz mam PS5, nie rzucam padem ani nie wciskam jakoś mocno przycisków i znowu jedna gałka wariuje i potrafi wykonywać mikroruchy bez mojej zgody, a konsola ma rok. Właśnie dziś wysyłam paczkomatem ta ps5, bo #!$%@?ę sprzedałem, poczekam na jakąś wersję pro xd
@mdk007: Mam ps4 już chyba 8 lat. Oryginalny pad "przedliftowy" wygląda jak gówno ale nadal ładnie działa. Z kolei w tym nowym odświeżonym po roku zaczął wariować lewy analog a przyciski słabo odbijają. Sam plastik zdaje się gorszej jakości. Po prostu od wypuszczenia slima nowe pady są zrobione z gównolitu
a gdzie kupowałeś pady?

@Medonix Dwa oryginalne z zestawu. Jeden dokupiony w media expert.

@patoologiaa Mireczku ja już kiedyś ten oryginalny dawałem do naprawy (może papraki to robiły), ale po wymianie analogów nadal analog chodzi w bok. Dawałem do poprawy, podobno zrobili jeszcze raz i zaczął chodzić w drugi bok. Dlatego sobie odpuściłem naprawę i kupiłem jakiegoś pada w media expert i wytrzymał mi 50 godzin grania... I to tym razem padł
@patoologiaa serio trzeba tyle zapłacić za dwa potencjometry? Przecież to się nie opłaca naprawiać. Dwa potencjometry plus przesyłka z tej strony to koszt blisko 160 zł. Nowego pada kupiłem za 210 zł. To się mija z celem.
Nie ma jakichś zamienników w uczciwej cenie?