Wpis z mikrobloga

@Setral: W Sieci krąży legenda o fuszerce programistów przygotowujących kompleksową ofertę pewnej dużej firmie.
Dlaczego fuszerka? Bo przerabiali oprogramowanie banku, które kiedyś napisali.
No i w pewnym momencie Wielce Ważnej Prezentacji musieli się tłumaczyć, bo użyli FIND/CHANGE do przerabiania nazw.
W oryginalnym oprogramowaniu były bankomaty.
A tworzyli program dla firmy RUCH...

Nie wiadomo, czy był jakiś pozew. ;-)
  • Odpowiedz
czy inpost szykuje już pozew przeciwko aliexpress


@Setral: Ciekawsze, że podali do sądu trójmiasto.pl za nazwanie paczkomatem maszyny Allegro One. Wezwali do sprostowania, że paczkomat to tylko InPost, a redakcja odpowiedziała, że InPost zastrzegł nazwę "Paczkomaty InPost", a nie słowo "paczkomat", i że paczkomat to już słowo mowy potocznej. Trzymam za nich kciuki bo to absurd, wszyscy moi znajomi o każdym automacie na osiedlu mówią "paczkomat", nikt nie mówi "automat
  • Odpowiedz
@piker: Do tego nawiązałem. Plus za rozwinięcie tematu. Od siebie dodam, że UOKiK prowadzi postępowanie w sprawie klauzul zakazujących konkurencji stosowanych przez inpost w umowach najmu nieruchomości pod automaty. Ciekawi mnie jak zakończył się lub na jakim jest etapie spór między Pocztą Polską a inpostem w sprawie nazwy pocztomat: https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1498541,paczkomat-trwa-spor-miedzy-poczta-polska-a-inpost-o-nazwe.html
  • Odpowiedz
@Setral: Znam sprawę. InPost twierdzi, że wszystko jest w porządku i że to normalne, że dobre zwyczaje biznesowe żeby nie umieszczać konkurencyjnych firm obok siebie (przytaczają przykład, że Hebe nie znajdziesz koło Rossmanna) i tak dalej, ale jednak koło placówek pocztowych stoją setki Paczkomatów. ¯_(ツ)_/¯

I wiem, że faktycznie umowy na wyłączność są zawierane. Dlatego Poczta Polska się cieszy, że udało im się ubiec InPost w pozyskaniu miejsca pod Biedronkami,
  • Odpowiedz