Wpis z mikrobloga

na początku gry było fajnie, wydobycie, pierwsze taśmociągi, obróbka rudy, ale przy pakietach naukowych zaczęły się problemy, a dalej to już naprawdę nie miałem pojęcia jak to do cholery usprawnić. #!$%@? jakieś sterowniki, andy, ory, iksy dupiksy #!$%@? sieci sterownicze.

podpinam se kabelek do metalowej skrzynki, ciągnę go do wiertnicy, ustawiam odczyt ze skrzynki i warunek "włącz jak jest mniej niż 50 rudy". No i się #!$%@? nie załącza. Chyba, że dam inny warunek to uruchamia, ale się nie wyłącza.
To trzeba pod któryś z tych sterowników jeszcze podłączyć?

#factorio
Endorfinek - na początku gry było fajnie, wydobycie, pierwsze taśmociągi, obróbka rud...

źródło: comment_16573561337efrcWyllNIN2w7S69ot1W.jpg

Pobierz
  • 38
@Endorfinek: Najważniejsze, co może ci psuć działanie drilla jest to, że drill ma dwa tryby działania:

Może dostarczać informacje o złożu
albo
Może odczytywać rozkazy włączenia/wyłączenia

Musisz wybrać jedno z nich, bo jeśli masz włączone oba, to on jest źródłem sygnału i wtedy na pewno złoże na którym leży jest większe niż 50
TheTostu - @Endorfinek: Najważniejsze, co może ci psuć działanie drilla jest to, że d...

źródło: comment_1657357222v6zhWgwSNRXZn6KCKxuTKE.jpg

Pobierz
Jeśli chcesz na raz czytać złoże i odbierać sygnały włączenia i wyłączenia, to musisz sterować go jakimś innym sygnałem. na przykład za pomocą sterownika konwertować ilość rudy miedzi na sygnał "A" albo "X" czy #!$%@? wie jaki i tym go sterować.
@Endorfinek: Tak dla pewności ci podsumuję co dokładnie się stało:

Drill patrzy jakie sygnały do niego przychodzą i sumuje wszystkie. Jeśli sam jest źródłem sygnału, to też go czyta. Jeśli wybrałeś że sterujesz nim za pomocą sygnału "ruda miedzi", to on podejmuje decyzje:

1. Dostaję sygnał ~20 miedzi ze skrzyneczki
2. Dostaję sygnał 20000 miedzi ze złoża, na którym siedzę
3. Ło, #!$%@?, 20020 miedzi to na pewno więcej niż 50,
@mojemacki: @matryja: jak mówiłem we wstępie, zbyt inteligentny nie jestem ( ͡º ͜ʖ͡º)

wymyśliłem sobie jeden główny taśmociąg, którym leci wszystko potrzebne do czerwonych i zielonych buteleczek.
Wszystko dobrze działa, dobrze maszyny pracują, jest w porządku, jest git - tylko po jakimś czasie mi się taśmociąg zapycha węglem albo rudą i muszę go awaryjnie odtykać i mnie to irytuje, stąd konieczność wstrzymania wydobycia.
@Endorfinek: No, to jest cholernie niebezpieczne.

Twój pomysł, żeby ciągnąć wszystko po jednym pasku na środku bazy jest dobry, ale rozdziel składniki na paseczki, to nic się nie będzie blokowało :(

Nawet przy dużej bazie. Wtedy do fabryk rozdzielasz sobie odnogę z tego pasa głównego i pobierasz co tam chcesz. I paski mogą się wypełniać i zapychać i nie robi to żadnej szkody.
TheTostu - @Endorfinek: No, to jest cholernie niebezpieczne.

Twój pomysł, żeby cią...

źródło: comment_16573594150ZZcHUhyaPrknzJXbK3fxm.jpg

Pobierz