Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam parę zębów do usunięcia i wstawienia zamiast nich implantów. Przed wizytą u mojej dent zaczęły mnie boleć dwa zęby, więc telefon do kliniki i pilne umówienie do innego dostępnego stomatologa. Babka zatruła mi te dwa zęby i zanim pójdę do swojej właściwej stomatolog, chcę zapytać o jedną rzecz.

Na chłopski rozum nie ma co się #!$%@?ć z kanałówką, bo te dwa zęby i tak są martwe + do usunięcia, prawda? Może durne pytanie, ale a nuż na mirko siedzi albo jakiś szpec, albo ktoś, kto miał taką sytuację. Chcę wybadać, czy nie będą chcieli mnie w #!$%@? zrobić.

Ukłony i uściski.

#stomatologia #zeby #zdrowie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c8b00d28212bc38d9ffb09
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
Na chłopski rozum nie ma co się #!$%@?ć z kanałówką, bo te dwa zęby i tak są martwe + do usunięcia, prawda?


@AnonimoweMirkoWyznania: Na chłopski rozum tak, na medyczny już nie. Zawsze warto ratować zęba, jest lepszy od sztucznych rozwiązań. No i implanty s a droższe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: własny ząb wyleczony endodontycznie jest lepszy niż implant, zawsze staramy się w medycynie najpierw leczyć to co własne, niż zamieniać na sztuczne. Po pierwsze jest to rozwiązanie dużo mniej inwazyjne (nie niszczysz kości podczas usuwania zęba), a po drugie nigdy nie dostaniesz 100% gwarancji że organizm nie odrzuci implantu. Kanałówka (zależnie który ząb) jest też 5-10 razy tańsza od implantu
  • Odpowiedz