Wpis z mikrobloga

Czy życie we #wroclaw bez prawa jazdy jest ciężkie? Komunikacjs miejska w mieście i okolicach jest słaba, czy może wręcz przeciwnie, z każdego wrocławskiego osiedla, ulicy, da się wszędzie dojechać?
Za rok się zamierzam przeprowadzić ale jeszcze prawka nie mam i się zastanawiam czy ciężko się będzie tam przedostawać do różnych miejsc.
#pytanie
  • 24
@styroslaw: no spoko, ale to jest tak, że po miejscach w których jeżdżą tramwaje nie jeżdżą autobusy i na odwrót?
Bo myślałem że zdarzają się przystanki na których spotykają się linie autobusowe z tramwajowymi, które jadą w inne miejsca po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@viciu03: o ile na jakies totalne zadupia nie jeździsz (a i tak się da tylko nie najprzyjemniej) to bez problemu. Załatw sobie rower i będziesz zadowolony/a.
@viciu03: pytanie bardzo ogólne ¯\_(ツ)_/¯ to zależy jak wygląda Twoje życie. Mieszkam we wro 10 lat bez auta własnego, pracuje zdalnie, najczęściej przemieszczam się pieszo i miejskim rowerem, wiadomo wieczorem ubery, ostatnio car sharing coraz częściej na wypady i zakupy.
@amisobad: no bo jeszcze nie wiem co będę robił dokładnie, albo gdzie pracował. Wiem, że będę chciał chodzić na studia zaoczne i pracować, nie zdalnie, więc z pewnością po różnych miejscach miasta będę chciał móc się poruszać.
Raczej nie będę się trzymał konkretnego rejonu, tylko chciałbym móc dostać się w różne części miasta
@viciu03: W okolicy centrum i w części ogólnie zurbanizowanej wręcz ciężko to jest z prawem jazdy. Poza wakacjami: korki, brak miejsc do parkowania, wszystkie miejsca praktycznie płatne. Im dalej od centrum tym prawo jazdy bardziej potrzebne. A w sypialniach Wrocławia takich wręcz niezbędne ( z niektórych miejscowości w gminie Długołęka np Wilczyce , autobusy jeżdżą co 30 minut lub co godzinę). Coraz więcej osób korzysta z rowerów bo to faktycznie świetna
@ziomus_71: no ogólnie nie wiem na ile jest to prawda ale słyszałem już nieraz że nie ma dnia żeby przynajmniej jeden wypadek albo kolizja z tramwajami we Wrocławiu nie wystąpiła xD
@viciu03: teraz wykolejeń jest mniej, bo tramwaje na skrzyżowaniach jeżdżą z prędkością pieszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie wszędzie dojedziesz, ale zawsze autobus czy tramwaj będzie spóźniony. No i warunek, że max 4km od rynku chcesz jechać, bo potem kaplica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@viciu03 to był 2019-2020 i wtedy to było 2000 ze wszystkim za 2 pokoje. Później w okolicach Krzyckiej też ok. 2000. Teraz raczej musisz dodać 500-700 zł jak ostatnio oglądałem ogłoszenia. Chyba, że mówimy o kawalerce to wtedy inne kwoty.
@viciu03: ta, w memach to tramwaje latają po niebie i ludzie codziennie giną w wykolejeniach. Nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, jak większość memów zresztą. Ziarno prawdy a reszta to wyegzaltowane bzdury.
Owszem tory były w złym stanie, miasto wzięło się do roboty jakiś czas temu i komunikacja jest jak najbardziej używalna. Nie jest idealna, oczywiście, bo idealne to byłoby metro. W sumie metro we Wrocławiu potrzebne jest na wczoraj.
@majk2137: no ja na samym początku raczej bym myślał o wynajęciu pokoju jednego, nawet nie całej kawalerki. Zawsze to będzie okazja na jakieś pierwsze znajomości wrocławskie może, jak się będzie mieszkać z kilkoma innymi osobami pod jednym dachem
@viciu03: komunikacja miejska jest dość tragiczna. Zależy, gdzie mieszkasz. Jak w centrum, to się da bez prawka. Ja mieszkam niedaleko pl. Legionów, pracuje przy tej samej ulicy, co mieszkam i tak sobie żyje już 6 lat studiów i 9 pracy bez prawka. Taxi czy ubera używałem przez ten czas może z 2x na rok.