Wpis z mikrobloga

#telefony #smartfon

Orientuje się ktoś czy znajdę na rynku jakiś telefon do max 6" w normalnej cenie?
Właśnie dogorywa mój Sony XZ2C (5") z którego byłem bardzo zadowolony przez ponad 3 lata, i szukam czegoś w podobnych pieniądzach (koło 2,5 klocka) i jestem przerażony co widzę, naebali do telefonów po 200 aparatów i ceny #!$%@?ły w kosmos, topowe smartfony jeszcze parę lat temu chodziły w okolicach 3 tysięcy, a teraz znaleźć coś dobrego poniżej 5-6 tysięcy graniczy z cudem.

Ogólnie od prawie 10 lat byłem szczęśliwym posiadaczem telefonów z logiem Sony z serii Compact (przebrnąłem przez Z1C, Z3C i teraz się kończy XZ2C) i zawsze byłem zadowolonych z tych telefonów mimo że miały też swoje wady, widzę że Sony zrezygnował z tej serii a w podobnej cenie jest tylko Xperia 10 IV, tylko mam wrażenie jakbym przesiadał się z klasy średnio wysokiej na niższą w podobnej cenie (no dobra ten troszkę tańszy, o parę stówek) i mimo upływu kilku lat nawet osprzęt w tym 10 IV jest gorszy (snapdragon 695 vs 845 w XZ2C) mimo że nie gram na telefonie raczej, to obawiam się że niektóre strony mogą zamulać.

No i tutaj moje pytanie, czy znacie jakieś inne telefony do wspomnianych 6" w ,,normalnej" cenie? ktoś coś jest w stanie polecić? nie musi być 3-8 aparatów w tym telefonie :D Wystarczy jeden nawet średniej jakości.
  • 4
@sayanek Ja się z całej serii Compact (też przez lata tylko to) przesiadłem na Xperia 5 II. I jestem bardzo zadowolony. Ten wydłużony ekran da się jakoś ogarnąć. Ale za to jest wąski ciągle. A dla mnie to ważne. Nie mogę jakoś z tymi dużymi ekranami się przełamać.
@sayanek: Generalnie ten telefon miał zły start z powodu padających płyt głównych ale z tego co wiem to problem ten już nie występuje, aktualnie problemem są conajwyżej jakieś niedoróbki w sofcie. Co do Pixela to poszukaj bo tak tylko napisałem ale może znajdziesz nówkę do 2500 ;)