Wpis z mikrobloga

Pozgłaszałem trochę mistrzów drogowych. Część dostała mandat, część nie wskazała kierującego, część spraw skierowano do sądu. Dostałem właśnie pierwsze zaproszenie na przesłuchanie w charakterze świadka. O co mogą mnie pytać? Przecież wszystko widać czarno na białym? Trochę stres jest zwłaszcza, że od momentu nagrania minęło sporo czasu. Jedynie co mogę potwierdzić to, że ja kierowałem, nagrałem i potwierdzam. Można jakoś przyspieszyć ten termin przesłuchania? Jak jakimś trafem coś mi wypadnie w ten dzień to jest lipa bo ja sam wtedy dostanę mandat. Człowiek chce dobrze a tylko są przez to stresy. Chyba nie warto się w to bawić, niech sobie będzie gnój na drogach.
#stopcham #polskiedrogi #wideorejestrator #policja
  • 8
@uzytkownik2560: Jak nie możesz się stawić to zadzwoń do funkcjonariusza prowadzącego sprawę i umów się na inny termin. Może chodzić właściwie o wszystko - choćby o to abyś na protokół zeznał dokładną datę wykonania nagrania, czy np. o to kto prowadził auto - czy mężczyzna, czy kobieta itp.

Ps. Spokojnie, przyzwyczajaj się, spodziewaj się jeszcze wezwań do sądów ()
@uzytkownik2560: ¯\_(ツ)_/¯ - bez udziału świadka kończą się właściwie tylko te postępowania gdzie na wezwanie stawia się sprawca wykroczenia pokornie przyznający się do winy bądź dający się ukarać za niewskazanie. Gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości/pytania/niejasności bądź jeśli podejrzany zaczyna kręcić to wezwanie w charakterze świadka masz jak w banku. Bardzo często najpierw na komisariat, a potem w tej samej sprawie do sądu, gdzie pytają Cię czy podtrzymujesz zeznania złożone w toku
dopatrzą się u ciebie jakiegoś wykroczenie


@i-kamieni-kupa: sprawy w sądzie są w konkretnej sprawie, a nie że ktoś się czegoś dopatrzy i nagle rozprawa dotyczy czegoś innego.

bo ja sam wtedy dostanę mandat


@uzytkownik2560: ta kara za niestawienie się świadka to taki straszak - sądy często jej nie nakładają

O co mogą mnie pytać?


@uzytkownik2560: jakieś bzdury pewnie - czy to Ty jechałeś, czy jechałeś sam, czy byłeś pod
@uzytkownik2560: musisz tylko potwierdzić to co widać na filmie i tyle, będzie pytanie czy widziałeś twarz. Do sądu nie będziesz wzywany bo większość sprawa ogarnia na miejscu policja, musiałbyś spotkać wyjątkowego kretyna który będzie chciał dowieść w sądzie że białe jest czarne i zarobić wyższą grzywnę ;)