Wpis z mikrobloga

Bo komunikacja praktycznie nie istnieje.


@Rhimdir: To mnie smuci. Mam wrażenie, że jakby z pobliskich gównomiasteczek był komfortowy dojazd do miast wojewódzkich i w 30 minut możnaby było być pociągiem w centrum takiego miasta... To prawdopodobnie trochę by odciążyło rynek mieszkaniowy w takich miastach to jeszcze rozluźniło korki
  • Odpowiedz
@niochland: kiedyś o tym czytałem i okazuje sie, że ludzie nie wyrejestrowują starych samochodów + zjawisko na wschodzie, gdzie jedna osoba może mieć nawet i 100samochodów na siebie, a tak na prawdę te samochody jeżdżą po ukrainie tylko z polskimi tablicami
  • Odpowiedz
@Rhimdir:

Bo komunikacja praktycznie nie istnieje

Tak jest w wielu krajach.
Po prostu jakby był jakiś podatek od auta to zaraz by odpadło wiele złomów co tylko widnieją w rejestrze
  • Odpowiedz
Może dlatego, ze kiedyś kasacja kosztowała, wiec zamiast oddać samochód na złom i dopłacić. Ludzie pisali lewe umowy na osobę która nie istanie, samochody cięli samemu na podwórku i sprzedawali w cenie złomu. Mój ojciec „sprzedał” tak z 5 maluchów. Inni kupowali stare maluchy po 80zl. Cięli na złom, silniki i inne graty które były coś warte sprzedawali i wychodzili na tym z 300/400zl na +. I wszystko w ten legalny sposób,
  • Odpowiedz
@niochland: Efekt zlikwidowania połączeń kolejowych i pks. Wiele miast jest odciętych od komunikacji dalekobieżnej. Bez auta nie masz nic. W mojej okolicy jest takie miasteczko Mszczonów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niochland: tyle że na zachodzie mają jeden samochód, nowy, sprawny i bezpieczny, a w Polsce na prawie każdym podwórku stoją 3 szroty, wypierdziane przez Niemca i stwarzające zagrożenie na drodze. XD
  • Odpowiedz
@niochland: Te dane są oparte na CEPIKu z którego auta nie są usuwane. Auto przyjeżdża do polski, jest rejestrowane, dodawane do cepiku. Natomiast przy złomowaniu auto nie jest usuwane z bazy. Są tam pojazdy które dawno zostały zezłomowane.
  • Odpowiedz
@niochland: Teraz wybierz sobie dowolne miasto 50k w Niemczech, Francji i zobacz jaka jest komunikacja między nimi. I wybierz dowolne w Polsce XDD.

O a jak to zły przykład to porównaj komunikację miejska np w Kielcach (200k mieszkańców) z komunikacją w Basylei (160k).

Nie wspominając o małych miejscowościach i wsiach w Polsce gdzie nie ma żadnej komunikacji...
  • Odpowiedz
@niochland: no nie dziwne, jak komunikacja miejska na moje osiedle praktycznie nie dojeżdża, więc wszyscy i tak jeżdżą autami. Kilka tysięcy ludzi niemal odciętych od możliwości dojazdu do centrum miasta xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niochland: Efekt zlikwidowania połączeń kolejowych i pks. Wiele miast jest odciętych od komunikacji dalekobieżnej. Bez auta nie masz nic. W mojej okolicy jest takie miasteczko Mszczonów.

@lavinka:

U moich dziadków na wsi to samo. Kiedyś jeździły pod i busy a obecnie nic.
  • Odpowiedz
@niochland słowo klucz: metrów dużych miastach. W Polsce nie wolno wybudować metra gdzie indziej niż w stolicy, bo by szybko wyszło jak bardzo #!$%@?ą się z tym w Warszawie. A tak ludzie nie mają wyjścia i muszę mieć samochód
  • Odpowiedz