Wpis z mikrobloga

Miałem robić spis zniszczonych obiektów na tyłach rosyjskiej armii, ale miły użytkownik z Twittera już to zrobił. Jak już wejdziecie na mapę, to wystarczy wybrać punkt na mapie, a dalej już są linki do nagrań wideo i zdjęć potwierdzających zniszczenia danego dnia

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=13UDJv4c3STSqW58ypCeIQ25dRwzWwPk≪=48.169303261120135%2C34.997175250821954&z=8

Autor: https://twitter.com/robert_bor

==============================
Zbiórka na karetkę dla szpitala
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
Aryo - Miałem robić spis zniszczonych obiektów na tyłach rosyjskiej armii, ale miły u...

źródło: comment_1657181213IFftDqqeXfs9oV13c8PlpR.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@Aryo: Na bym do tego tak nie przykładał wagi. To nie są ilości które w istotny sposób sparaliżują zdolność operacyjną. By to osiągnąć, to trzeba przeprowadzić ilość ataków liczonych w setki.
  • Odpowiedz
@Aryo gościu ale Ty mi imponujesz

potrzebuję znać sytuację na froncie i zamiast szukać i filtrować na onecie/wykopalisku mam na mirko ładnie status kilka razy dziennie

tak trzymać, dzięki
  • Odpowiedz
@pilot1123: przecież w trakcie gdy te składy wybuchały Rosjanie zajmowali kolejne miasta. Nic to nie zmienia bo tych ataków jest za mało na taką powierzchnię. Wszędzie trąbią że zużywają 50 tys pocisków dziennie atakując Ukraińców
  • Odpowiedz
@pilot1123: Albo wymusi rozproszenie, zwiększenie obrony p-lot lub lepsze maskowanie. W każdym razie rosjanie na początku wojny dokonali zmasowanych ataków na zaplecze ukraińskie, a nie byli w stanie do końca sparaliżować ich zdolności operacyjnych, a było to jeszcze przed istotną pomocą z krajów zachodnich.
  • Odpowiedz
@Jebwleb: Dobrze dobrze. Nijak nie wpływa. Rosjan to nie martwi wcale, ale to wcale

Najnowszy komentarz Striełkowa na temat ostatnich wydarzeń związanych ze składami amunicji

Fabryka w Śnieżnym została zniszczona, amunicja jest cała "w powietrzu". Mnie również napisano o tym.

Ciekawe — czy Marszałek Sklejka melduje Naczelnemu Wodzowi, że w Donbasie mamy już CZTERY główne składy amunicji zniszczone w ciągu dwóch tygodni? (Nie mówiąc już o innych regionach, gdzie również jest
  • Odpowiedz
OMG... w trakcie tych ataków linka frontu mimo wszystko się przesuwa na niekorzyść Ukrainy. Naprawdę hura optymizm na wykopie jest porąbany


@Jebwleb: ja #!$%@?ę, ty masz jakiegoś #!$%@? na punkcie linii frontu. Istotne to są punkty strategiczne, ulokowanie wojsk i długość linii zaopatrzeniowych, a nie mapa pokolorowana na ten czy inny kolor.
  • Odpowiedz
Naprawdę hura optymizm na wykopie jest porąbany


@Jebwleb:
Na wykopie optymizm jest porąbany? Operacja zdobycia w 3 godziny Kijowa desantem trwa już kilka miesięcy, a ilość zgruzowanych generałów goni liczba samobójstw wśród oligarchów.
Optymistyczne to były założenia sztabu kacapów przed wojną. Wykop to przy tym loża pesymistów.
  • Odpowiedz
@qrak01: po Kijowie Rosjanie zmienili cele wojny które teraz polegają na fizycznym zniszczeniu Ukrainy.
Ilość zgruzowanych generałów jest nieistotna bo ruska armia produkuje ich taśmowo za łapówki.
  • Odpowiedz