Wpis z mikrobloga

Siema mirasy! Jest taki temat. Dnia 27.06.22 miał odbyć się mój lot z Wrocławia do Mediolan-Bergamo (BGY). #ryanair
Zaczęło się od opóźnienia lotu o godzinę. Mniej więcej po tym czasie wpuścili nas do samolotu, schody odjechały i tu zaczął się niezły Meksyk xD mianowicie w samolocie nie działała klimatyzacja, po jakichś 20 minutach wszyscy zalani potem, czerwoni na mordach. Nagle dostajemy informacje z kokpitu, ze lot zostaje opóźniony o uwaga 2 godziny i z racji tego, ze schody zostały zabrane to mamy sobie elegancko siedzieć w samolocie i się grzać. Po jakichś 40 minutach ludzie wyciągnęli telefony i zaczęli dzwonić po policję, ze nie chca nas wypuścić z samolotu a tu juz nie ma czym oddychać xD ogólnie siedzieliśmy tam mega długo, ostatecznie sam straciłem rachubę wiec, ciężko mi określić ile konkretnie xD. Kolejna informacja - siadać na miejsca i zapinać pasy bo robimy #!$%@? w niebiosa. Wszyscy już cali w skowronkach, wypchnęli nas na pas startowy i hyc, stewardessa leży na podlodze, straciła przytomność. Samolot zepchnięty, schody dostarczone, Ci którzy potrzebowali pomocy medycznej zostali na płycie lotniskowej, Ci którzy nie potrzebowali szli znowu do terminala. Tam wiadomo, znowu czekanie - informacja, ze lot odwołany, zabierać bagaże i #!$%@?. (Później się dowiedzialem, ze niektórzy dostali tam jakiś hotel ale ja z racji tego, ze mieszkam niedaleko wróciłem do siebie).
Następnego dnia ofc znowu opóźnienie. Jak tak sobie czekałem na lot to podbił do mnie ktoś z #aircashback z informacja o należącym mi się odszkodowaniem itp.
Zostawiłem im swoj numer telefonu i zapomnialem o temacie, dzisiaj do mnie zadzwonili i zastanawiam się, czy to jest firma godna polecenia. Nie dość, ze nigdy nie ubiegałem się o odszkodowanie z tytułu odwołanego lotu, to nawet nie słyszałem o kims, kto to robił xD i tutaj moje pytanie:
Warto próbować uzyskać to odszkodowanie? Ta firma to nie jest jakieś fake gunwo? Dodam, ze ostatecznie powód odwołania lotu nie jest dla mnie zbyt jasny, najpierw przewijał się temat, ze to przez to, ze ‚na niebie aktualnie nie ma dla nas miejsca’ później, ktoś coś mówił na temat rzekomej awarii silnika (ale to może być mało prawdopodobne ) a na końcu wiadomo, zemdlała stewardessa wiec średnio było tak z nią lecieć, poza tym była dość kluczowym zawodnikiem bo nie było nikogo kto by ja zastapił xD. #ryanair #aircashback #lotnisko #odszkodowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@Aeronar: Samemu możesz złożyć wniosek na stronie ryra i ominiesz prowizje tej firmy.

Tylko imo nic nie dostaniesz.
Czekanie na płycie to pewnie wina przepustowości i braku slotów dla nich. Brak klimatyzacji to wina tego, że samolot był podpięty do "gniazdka" i pewnie było to przez jakieś wymagania lotniskowe (być może jest tam zakaz stania na własnym zasilaniu więcej niż X minut, no ewentualnie taniej ale ryr akurat na tym nie
  • Odpowiedz
  • 0
@epll: Dzięki za odpowiedz xD ogólnie właśnie się zastanawiałem, czy to co się stało kwalifikuje się pod odszkodowanie, ale z drugiej strony osoby które do mnie podbiły z tej firmy miały informacje o powodach odwołania lotu itp wiec mysle, ze nie proponowałaby swoich usług jakby temat z góry był przegrany.
  • Odpowiedz
@Aeronar: w takim razie wyślij wniosek i zobacz sam. Jak ci odmówią to najwyżej dopiero wtedy do takiej firmy jak im się chce w pozwy bawić
  • Odpowiedz
  • 0
@epll: a orientujesz się może jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na odpowiedz po złożeniu wniosku? A co do sądu to raczej im się będzie chciało, bo gość coś wspominał, ze w razie czego będą w sądzie walczyć ;p
  • Odpowiedz
@Aeronar: Te firmy a właściwie ci ludzie są od tego żeby ci naopowiadac i naobiecywac bo jeśli im się uda ciebie przekonać to za wysłanie identycznego wniosku jaki sam możesz zrobić mają zazwyczaj 25%.

Zastanów się - czy przypadkiem sprzedawca nie jest od tego żeby sprzedać w każdy możliwy sposób swój produkt?
  • Odpowiedz
@Aeronar: Nie mam pojęcia. Ale raczej szybko (teraz ryr zmienia trochę zasady pracy zdalnej w niektórych wydziałach więc może minimalnie dłużej)
  • Odpowiedz