Wpis z mikrobloga

Remontuję się. W domu zainstalowany był prawie 20-letni filtr odwróconej osmozy. Zdemontowałem cholerstwo ponieważ uznałem, że rozwiązanie to jest bezcelowe, nieekonomiczne i nieekologiczne ze względu na fakt, że chałupa i tak zasilana jest z wodociągu.

Teraz szukam czegoś, co pozwoli mi choć trochę zmiękczyć wodę, bo niestety ale "kożuch" na herbacie i ogólnie smak po latach przyzwyczajenia do filtrowanej mi nie odpowiadają. Dokonałem pomiarów i jej parametry to pH na poziomie ok. 8-9 oraz rozpuszczone ciała stałe w ilości 330 ppm.

W jaki sposób najekonomiczniej i najefektywniej to rozwiązać? Wystarczy dzbanek Dafi, czy raczej iść w zestaw w stylu Aquaphor Kryształ H?

#filtrdowody #woda #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remontujzwykopem #zdrowie
  • 6
@Szym3kSzym3k: Zdecydowałem się na filtr podblatowy z membraną kapilarną, model krajowej produkcji Aqua-Filter FP3-HJ-K1N. Póki co remont wre więc nie jestem w stanie powiedzieć jak wygląda subiektywna jakość wody z niego, w porównaniu z tym osmotycznym. W zestawie znajduje się, poza samą membraną, filtr wstępny do 5 mikronów, filtr odżelaziający i filtr z węglem aktywowanym. Naczytałem się trochę różnych opinii o takich "małych" filtrach odżelaziających więc prawdopodobnie będę eksperymentował z innym
Trochę odkopuję ale stoję przed podobnym wyborem.
@krzaczor93 możesz coś więcej powiedzieć jak wrażenia itp? Czy zostałeś przy tym czy zmieniałeś?
Myślałem o odwrotnej osmozie + jonizacji, ale znowu czytam, że dla dzieci to niekoniecznie będzie dobre.

Na pewno zainstaluję zmiękczacz do wody na cały dom, bo ilość kamienia w łazienkach, kranie, czajnikach jest ogromna.
W sumie jedyne co chcę uzyskać to jak najlepszej jakości wodę pitną z kranu - byle żeby
@kuba_jake: Przebudowałem filtr na osmozę. Gdy w zestawie kapilarnym wkład z żywicą "wysiadł", a nastąpiło to niemal natychmiast, to woda nie różniła się od tej niefiltrowanej ani pod względem smaku, ani twardości.

Nie analizowałem zdrowotnych aspektów picia takiej wody osmotycznej. Piłem ją przez 20 lat i żyję więc zamierzam przez kolejne bo mi smakuje. A herbata bez "kożucha" z kamienia tym bardziej.

Tak więc mój wybór opiera się wyłącznie na subiektywnych
@krzaczor93
Wow, dzięki wielkie za tak rozbudowaną odpowiedź :)
To chyba zdecyduję się na osmozę ale bez mineralizowania. Jak lepsza kawa/herbata to mnie to przekonuje. Bez sensu przepłacać za jakieś inne jak nie ma żadnej różnicy.
Ja osobiście nigdy nie miałem filtrów (poza dzbankami brita, których chcę się pozbyć, bo mnie to denerwują) i nie mam praktycznego porównania.

Rozumiem, że normalnie też pijesz tą wodę (sodastream) jako wodę (zamiast butelkowanych), a nie
@kuba_jake: Sorry, że z opóźnieniem, ale nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi.

Rozumiem, że normalnie też pijesz tą wodę (sodastream) jako wodę (zamiast butelkowanych), a nie tylko kawy/herbaty?


Tak, po prostu ją piję, bez gazowania też.