Wpis z mikrobloga

Rosjanie formują nowy związek taktyczny – III Korpus

W mieście Mulino, położonym pod Niżnym Nowogrodem, formowany jest właśnie „III Korpus”. Docelowo ma on liczyć ok. 15.500 żołnierzy, a w jego skład mają wejść głównie ochotnicy, którzy podpiszą kontrakt z rosyjską armią. Za formowanie III Korpusu odpowiada Zachodni Okręg Wojskowy.

Informacje o formowaniu III Korpusu podał pod koniec czerwca ukraiński generał, Ołeksandr Pawluk, który odpowiadał za obronę Kijowa. Teraz informację tę potwierdziła grupa rosyjskich blogerów z Conflict Intelligence Team (CIT).

Ukraińcy twierdzą, że Rosjanie chcą zakończyć formowanie III Korpusu do 15 sierpnia. CIT jest bardziej zachowawcze w swoich szacunkach,co do tego kiedy Korpus może pojawić się na Ukrainie.

Nie wiadomo czy III Korpus jest jedynym większym związkiem taktycznym, który jest obecnie formowany na rosyjskich tyłach. Numeracja wskazuje, że gdzieś jeszcze mogą być formowane 2 inne korpusy. Zdaniem CIT nie można wykluczyć, że 1. i 2. Korpus to po prostu inne określenie na jednostki, które już walczą na Ukrainie.

Zdjęcie poglądowe z ćwiczeń Zapad-2021, których część odbyła się w Mulino. W samym Mulino znajduje się duża baza wojskowa i ważne centrum szkoleniowe rosyjskiej armii.

https://www.ukrinform.net/rubric-ato/3512525-russia-keeps-amassing-troops-at-ukraine-border-forms-3rd-army-corps.html
https://twitter.com/CITeam_en/status/1544396439534546944

______________

Jeśli ktoś chce być wołany do przyszłych wpisów to musisz zaplusować wpis pod tym linkiem. Wypisać się z wołania można cofając plusa pod zalinkowanym wpisem. Wołam tylko do dłuższych wpisów.
______________

Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem. Jest to oczywiście całkowicie dobrowolne i w obecnej sytuacji polecam wspierać przede wszystkim polskie i zagraniczne NGOsy niosące pomoc na Ukrainę.

#rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna #ukrainanafroncie
JanLaguna - Rosjanie formują nowy związek taktyczny – III Korpus

W mieście Mulino,...

źródło: comment_1657050159DVrWaqArbH4S2WN71kWCji.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanLaguna: Brzmi groźnie bo formują korpus a w praktyce wyjdzie niezorganizowana zbieranina na coraz starszym sprzęcie. Potrzebują pewnie ich by rzucić na donbas w celu utrzymania terenu i zluzowania jednostek co walczyły od kilku miesięcy.
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie: Zgłaszanie się na ochotnika na "specjalną operację wojskową na Ukrainie" (jak to mówią Rosjanie) nie jest wcale takim rzadkim przypadkiem. Na runecie jest sporo relacji rosyjskich ochotników. Jedni zgłaszają się ze względu na warunki finansowe, inni ze względu na brak perspektyw, inni przez dość dziwnie pojmowany patriotyzm. Stworzenie całego Korpusu (15.500 ludzi) z samych ochotników jest jednak oczywiście mało realne, pewnie będzie to uzupełniane rezerwistami z cichej mobilizacji z
  • Odpowiedz
W mieście Mulino, położonym pod Niżnym Nowogrodem,


@JanLaguna: Warto nadmienić, że tamtejszy poligon jest całkiem nowoczesny i powstał we współpracy z Niemcami. Umowa na jego zbudowanie została podpisana w 2011 roku a miał on być gotowy do 2014

Oczywiście po aneksji Krymu umowa została zerwana, ale pracę były już na wykończeniu i Rosji samej udało się dokończyć budowę.
https://defence24.pl/sily-zbrojne/poligonowe-strzelania-czolgow-zachodniego-okregu-wojskowego
  • Odpowiedz
@JanLaguna: co to jest 15 tys na tyle mln ludzi, zwłaszcza że piszesz o

Jedni zgłaszają się ze względu na warunki finansowe, inni ze względu na brak perspektyw, inni przez dość dziwnie pojmowany patriotyzm

myślę że nie ma z tym wiekszego problemu
  • Odpowiedz
pewnie będzie to uzupełniane rezerwistami z cichej mobilizacji z centralnej i wschodniej Rosji


@JanLaguna: Jak zmuszą ludzi do podpisania kontrakty gdy nie ma stanu wojny? W Rosji nie ma aż takiego totalitaryzmu
  • Odpowiedz
Zgłaszanie się na ochotnika na "specjalną operację


@JanLaguna: miałem okazje rozmawiać z Rosjaninem (ciekawe że był to miły człowiek ale z perspektywy wojny czułem to niego ogromną niechęć i złość), mówi że jak ktoś nie zdecyduje się na kontrakt lub ochotnika tylko wybierze ten obowiązkowy pobór to tak mu umilają pobyt żeby sam wysyła wniosek o zmianę. Jak to określił kontrakt - to niebo, obowiązkowy pobór-piekło.
On akurat miał syna
  • Odpowiedz