Wpis z mikrobloga

Niech się wypoki w końcu zdecydują, jak to jest z tą odbudową Ukrainy. Najpierw był kwik, że pomagamy i nic z tego nie mamy i tylko zachodnie firmy zarobią przy rekonstrukcji, a kiedy Ukraińcy ogłaszają, że dostaniemy Donieck, to wylewa się szambo, że nas wykorzystujo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #rosja #wojna
  • 35
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: Donbas i okolice to obszar z największym potencjałem w przemyśle ciężkimi, oil&gas i zasobów naturalnych. Obok nas swoją strefę otrzymały Stany i Turcja, więc sąsiedztwo nie zgorsze. Ale wychodki narzekają bo przecież mogliśmy "dostać" Odessę i zbudować parę hoteli albo sprzedać nasze know how w zakresie parawanów na plaży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: powtórzę to co pisałem w innej nitce - tereny świetne do działalności firm budowlanych. Mówimy o obszarach zurbanizowanych i industrialnych. Tutaj będzie przecież potrzebna kupa infrastruktury, bo mówimy nie tylko o drogach czy liniach kolejowych, ale także o fabrykach czy kopalniach. Włosi też na pewno są zadowoleni z perspektywy odbudowy Donbasu. Oby tylko PiS tego nie skopał
  • Odpowiedz
Ciekawy temat z tym Donieckiem, mi się akurat to podoba, a jak nie odbiją Doniecka to może dadzą coś innego zamiast Doniecka. Ja mam tylko jedna wątpliwość co do tego terenu, że może to być już po wojnie teren trochę podobny do Jerozolimy, ze będą tam bomby co parę miesięcy spadać nawet po wojnie jak z Żydami i Palestyńczykami i co jakiś czas odgrzewany regionalny konflikt, może być teochę niebezpiecznie dla Polaków
  • Odpowiedz
Dostaniemy jeden z bardziej zdewastowanych regionów w ktorym trzeba bedzie zrobić najważniejsze dla kraju projekty infrastrukturalne. Czyli najwiecej strat do odbudowania i do bardzo wysokiego poziomu. Myślę ze trafilismy bardzo dobrze a na pewno lepiej niz bałtowie którzy juz muszą liczyć że Ługańszczyzna wróci do Ukrainy.
  • Odpowiedz
akurat Donieck będzie mocno zniszczony tak że będzie co tam robić


@Lu7yn: odbudowac jak odbudowac, tam trzeba postawic infrastrukture dla przemysłu. do tej pory to tam było przyzwoicie a ma tam wszystko za****lać. tam trzeba wybudowac nie wiem czy nie najwiecej na calej Ukrainie.
  • Odpowiedz