Wpis z mikrobloga

ktoś śmiga na unibike viper albo zethos? jakieś wrażenia, potrzebuję głównie na asfalt, jakieś lekkie szutry i ścieżki w lesie

osprzętem chyba zabijają konkurencję w sumie jeszcze jest najwyższy xenon ale celuję w zethosa

bardzo chciałem gianta ROAM 1 ale już chyba nieosiągalny w sklepach a ROAM 0 ma manetki i przednią microSHIFT

#rower #rowery #unibike
  • 8
  • Odpowiedz
@WszystkieNickiZajete2: o super bo jak wchodziłem w kwietniu to nie było i dałem sobie spokój z poszukiwaniem roweru a tutaj można dodać do koszyka i 7 dni, muszę podzwonić chociaż ten zethos kusi bo osprzęt lepszy ale ROAM 1 ładniejszy i ma kompletne prowadzenie linek w ramie i dwa blaty z przodu

piękny jest
astri - @WszystkieNickiZajete2: o super bo jak wchodziłem w kwietniu to nie było i da...
  • Odpowiedz
@WszystkieNickiZajete2: ile masz wzrostu bo ja 185 i niby już dla mnie L a w okolicy nie mam gdzie jak przymierzyć, najbliższy salon 82 km więc trochę jest chociaż jak przez neta zamawiam i nie będzie pasował to chyba zwrot możliwy lub wymiana na mniejszą ramę?
  • Odpowiedz
@astri: kupiłem w 2014 zethosa i do tej pory jeżdżę i polecam. Sam używam go na asfalcie, takie gorszy/dziurawy asfalt, szutry, drogi polne itd. po lesie jeżdżę MTB, ale jak nie miałem MTB, to tez zethosem śmigałem i było bardzo ok. Wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne, trwałość / wytrzymałość tego roweru to duży plus - mam nim zrobione jakieś 45 tys km. Wrzuciłem mu z rok temu takie opony pod asfalt,
  • Odpowiedz
@astri: nie wiem czemu się boisz microshifta. Mam roam 0 z 2021 i na 2k km przeżutki chodzą bardzo dobrze. Co innego jakby z tyłu zamiast xt był microshift... przecież z przodu i tak masz tylko 2 biegi
  • Odpowiedz
@astri: W tym roku kupiłem Zethosa i do tej pory zrobiłem 1k km. Co do wrażeń: hamulce ostre jak brzytwa chociaż mam wrażenie, że obecnie hamują wyraźnie gorzej niż na początku. Podobnie zwłoka podczas zmiany przerzutek, na początku było to niemalże natychmiastowe a teraz w najgorszym wypadku trwa to 1s. Fabryczne opony mają bardzo duże opory toczenia przez co jazda na asfalcie powyżej 30km/h wymaga sporego wysiłku. Zbieram kwadraty więc
  • Odpowiedz