Wpis z mikrobloga

@koczek213: Ciężko powiedzieć. Obecna cena to, według niektórych danych, poniżej średniej kosztów wydobycia. Ja osobiście kupiłem kilkanaście uncji w piątek, ale liczę się z chwilowymi spadkami nawet w okolice 18,5 USD.
@Phoryn: Na razie jestem na etapie kupowania i jeszcze żadnej monety, którą posiadam nie sprzedałem.
Jestem w kilku grupach na fb dotyczących metali szlachetnych, srebra i ludzie też sprzedają i kupują pomiędzy sobą monety. Zazwyczaj tam można sprzedać po lepszej cenie niż u dealera.
@Phoryn: Z tego co zauważyłem to jest w miarę ok, liczba posiadaczy srebra nie jest w Polsce duża i większość ze sprzedających, a i sporo kupujących, to zazwyczaj te same osoby przez co jest to dosyć pewne miejsce. Oszuści się zdarzają, ale są szybko "rozpoznawani" i wyrzucani z tych grup.
@Phoryn: Na razie to chciałbym uzbierać jakąś pokaźną liczbę monet żeby mieć co realizować, więc na razie można uznać to za mrożenie kapitału, ale jeśli byłyby jakieś większe wzrosty to myślę, że 50% sprzedam za jakiś czas :)
@Sick_Bitch: a z ciekawości sprawdzałeś zysk monet zakupionych przed rokiem do aktualnej ceny za jaką mógłbyś je sprzedać od ręki? Bo domyślam się, że na wykresie wygląda to fajnie ale ciekawi mnie realna sprzedaż.
@Phoryn: Właśnie w ostatnim czasie na wykresie cen srebra nie wygląda to fajnie :D
Ale, tak, niedawno z ciekawości sprawdziłem jakby to wyglądało. Ja kupują głównie monety bulionowe, ale mam kilka monet z niewielką premią typu Bestie Królowej czy Mity i Legendy i te monety pomimo spadków ceny srebra trzymają całkiem ładnie swoją cenę.
Analizę zrobiłem po tym jak zobaczyłem, że na grupach fb monety takie jak Pingwin Czubaty z 2020
@Sick_Bitch: No to różnica jest dosyć spora, Właśnie to mnie trochę odrzuca w inwestowaniu w złoto/srebro, że te ceny zakupu sprzedaży nie zawsze pokrywają się z rynkowymi (spore marże) a by uzyskać korzystniejsze kwoty trzeba trochę kombinować.
@Phoryn: Ja złota nie kupuję, ale jak ktoś kupił 3-5 lat temu to jest zarobiony. Metale szlachetne to wieloletnia inwestycja. Srebro, niestety przez te marże, zakładając że cena nie wystrzeli, to jedna z gorszych inwestycji.