Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć
tl:dr: przez ostatnie 2 lata przytyłem z 80 do 100 kg przy wzroście ok 183cm. Liczę na wasze rady co z tym zrobić.


Teraz ważę blisko 100kg, brak mi energii i nie mam zdrowych nawyków odnośnie jedzenia i ruchu. Mam miesiąc wolnego i w ten czas chcę wytworzyć zdrowe nawyki a po powrocie do roboty będę starał się je utrzymać.

Założeniem jest, że chcę zmienić nawyki na stałe przede wszystkim dla zdrowia i dla zwiększenia ilości energii w ciągu dnia. Nie mam w ogóle siły woli na ten moment, więc chcę zacząć powoli.

To co zacząłem robić (przez ostatni tydzień) żeby zacząć się rozpędzać :
-Ring Fit Adventure - Taka gra-pilates ok. 15-20 min. dziennie,
-Zimne prysznice - podobno daje korzyści w spalaniu tłuszczu i energetyzuje,
-Dieta wege - żeby znowu zacząć rozsądnie gotować, a nie jeść gotowego lub zamawianego syfu (tak, na Ciebie patrzę Ronald MCdonald), a wege - bo to współgra z moimi przekonaniami,
-Zwiększenie ruchu podstawowego - chodzę na spacery, a jak potrzeba czegoś do gotowania albo wody to śmigam do sklepu pieszo.

To czego kiedyś próbowałem i się przyjęło, ale nie utrzymałem nawyku:
-Rower - jeździłem do starej pracy na rowerze, ale teraz niestety nie mam takiej możliwości.
-ćwiczenia siłowe kalisteniczne,
-chodzenie spać zawsze z uczuciem głodu - zapijając je wodą.

To czego kiedyś próbowałem, ale się nie przyjęło:
-Siłownia - czuję niemal fizyczny ból spędzając czas na siłowni,
-Liczenie kalorii - jestem w tym tragiczny.

Panowie i Panie, jestem zdeterminowany aby przestać być grubasem. Walkę podjąłem już pewien czas temu. Wstyd mi za to jak się zapuściłem ale sobie to wybaczam. Teraz pora na naprawę błędów.
Co byście mi poradzili dodać/ująć/zmienić?


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1c401f32e5544c831e99b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć
tl:dr: przez ostatnie 2 lata...
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: Czy wcześniej już próbowałeś jeść wege? Bo jeśli nie to taka zmiana diety w połączeniu z głodówką sprawi że do McDonald's wrócisz szybciej niż Ci się wydaje
Na początku zmiany powinny być możliwe łagodne.

Jesz słodycze, pijesz napoje słodzone, słodzisz herbatę/kawę? Bo tu bym zaczął, od odstawienia całkowicie cukru, zastąpienia go ewentualnie słodzikami (stevia, aspartam, erytrytol, ksylitol) jeśli smażysz na oleju sprawdź oleje w sprayu lub kup frytkownice beztłuszczową (odkąd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: loo panie strasznie to sobie komplikujesz, policz swoje zero kaloryczne (znajdziesz wiele kalkulatorów w sieci) odejmij 300 kcal i obserwuj przez 2 tygodnie. Tak poza tym to dobrze jakbysntwgulanie cwiczyl, jeśli nie chcesz siłowni to przynajmniej w domu (pompki, ćwiczenia z gumami itp). Zasada jest prosta musisz więcej spalać niż dajes do pieca a tłuszcz i waga zaczną spadać, nie musisz być wegetarian do tego, nie musisz mieć żadnej konkretnej
62c1c401f32e5544c831e99b: @sberatel: To już zaczynam wdrażać. :)

@FilSardyn: Co dadzą testy na alergie? Czemu mam je wykonać?

@Zabi96: Miałem wiele podejść do bycia wege, nigdy się nie udawało. Jeżeli zobaczę że ciężko trzymać się diety wegetariańskiej to z powrotem zacznę jeść mięso. Traktuje to jako plan "maksimum", ale nie upieram się przy tym.
Sporadycznie (ok. raz na dwa tygodnie) zdarza mi się energetyka łyknąć lub colę zero. Kawy/herbaty