Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję pomocy w dobraniu sprzętu, jako mocny amator który bazował na jakiś randomowych kijkach przyszła pora kupić coś nowego i przyatakowac większe karpie do 10 może max 15kg.

Na myśl przyszła wędka Daiwa Black Widow Carp 3.60m 3.00lbs czy ktoś doradzi czy jest okej? ewentualnie co innego wybrać? Chciałbym łapac na sygnalizator głównie stawy komercyjne. Budżet pewnie chciałbym zmieścić się do 300zł. Jeśli kij spoko to jaki kołowrotek dobrać i ewentualną żyłkę pod karpiki?

#wedkarstwo
  • 13
@Czekan_Dzika_Kuna: Mam 2x daiwa black widow, dokladnie taka co napisałeś, ponad 10 lat i smiga bez zająknięcia. W tym roku dokupiłem 3 taka sama z nowej serii.
Skoro mi wytrzymały 10 lat i kosztuja tyle co 10 lat temu to chyba mówi samo za siebie :)

Edit: dasz rade dorwać taką z przelotka startowa 50mm to taka topka jesli chodzi o dalekie rzuty.

co do kołowrotka to mam Daiwy crosscasty(stare -
@klefonafide: uwaz że to zbędny bajer który tylko komplikuje budowę kolowrotka. A ja lubię proste rzeczy.
Zamiast wolnego biegu luzujesz hamulec z przodu.
Na początku trzeba pamiętać żeby przy zacięciu przytrzymać szpule ale później robi się to z automatu.
Aktualnie użytkuje prologic C1 Alpha 3lbs 3,60 plus kołowrotki okuma 8k mega zestaw szczerze polecam. Tylko nie wiem czy dalej produkują te kije. Co do kijów daiwy Black Widow znajomy ma, na swoją cenę świetnie pracują. Daj sobie spokój z kołowrotkami które posiadają wolny bieg, często psuje się także zbędny gadżet. Lepiej nauczyć się operować przednim hamulcem.
Brakus - Aktualnie użytkuje prologic C1 Alpha 3lbs 3,60 plus kołowrotki okuma 8k mega...

źródło: comment_1656919660ITi5lkxL0AoS670U2OT0b1.jpg

Pobierz
@Czekan_Dzika_Kuna: Generalnie to potrzebujesz od kołowrotka 3 rzeczy

- przedni hamulec który zastąpi wolny bieg (i jest lepszy/trwalszy)
- duża szpula, żeby pomieściła te 200-300m żyłki
- klips

Mi się osobiście estetycznie podobają takie Big Pity / Surfy. Są one często gęsto przez to o te kilkadziesiąt / kilkaset zł droższe.

Nie raz byłem świadkiem jak koledzy stanowisko obok wyciągali chyba już 12 karpia na wędki za ~120 zl + kołowrotki
@Czekan_Dzika_Kuna: Kiedys byly Ultegry z takim wolnym biegiem w hamulcu przednim. Jeszcze trzymam takie dwa, ale nie uzywam tego biegu. Z wolnym biegiem jedynie Shimano Big Baitruner model medium dla Ciebie. Jesli masz znajomych w UK nie Ci poszukaja na ebay lub na grupach fejsbokowych Daiwa black widow to #!$%@? kij. Zero czucia, zero mocy. Do rzucania sie niie nadaje. Taki ruski bacik. Ja nascie lat temu kupilem Chuby na blankach
cskparty - @CzekanDzikaKuna: Kiedys byly Ultegry z takim wolnym biegiem w hamulcu prz...

źródło: comment_1656975873vy5HP8HBiI7fnQ4UBp6GjF.jpg

Pobierz