Wpis z mikrobloga

Mireczki, temat dołączenia klimatyzacji do istniejącego systemu rekuperacji w domu jednorodzinnym - przerabiał ktoś temat? Czy opcja wrzucenia klimatyzatora kanałowego do nawiewu rekuperatora na poddaszu zdaje egzamin? Nie wiem czy przepływ powietrza w rekuperatorze (max. 500m3/h) będzie wystarczający żeby schłodzić dom 160m2. Rozważać w ogóle temat czy iść w multi split.

#wentylacja #rekuperacja #dom #budownictwo #budujzwykopem #klimatyzacja
  • 6
@kszych poprzeglądaj tag #klimatyzacja bo już kiedyś ja i kilka innych osób pisało na ten temat pod innym postem.
Generalnie podsumowując tamte wywody to nie ma opcji sensownego schłodzenia domu za pomocą rekuperacji.
@kszych: odpowiadam na pytanie: "przekrój przewodów". Od rekuperacji masz w jednym pomieszczeniu przepływ z nawiewów bardzo mały w stosunku do tego, jaką objętość powietrza może chłodzić klimatyzator. Nawet jak ustawisz na 100%, to będzie tylko szum i większe zużycie prądu. W zeszłym roku ustawialiśmy rekuperację na noc na 100%, żeby chłodziła dom kiedy jest chłodniej, więcej prądu zeszło na tą wentylację która i tak nic nie dała, niż w tym roku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kszych: ja u siebie mam gwc, temperatura na wyjściu za gwc to 18 stopni. Dom mam parterowy i temp w domu to aktualnie 24.7. w trakcie upałów, gdy na zewnątrz jest 35, mam u siebie 25.5. Szału nie ma, ale jest chłodno. Do tego opuszczone rolety zewnętrzne. Okna cały czas szczelnie zamkniete