Wpis z mikrobloga

Ale fajnie jakis koles w #tvn24 opowiadal o tym jak sie zachowac w wodzie (co przy rozpoczetych wakacjach kady powinien posluchac)
Ciekawe czy bedzie gdzies na stronce do odtworzenia i ciekwe czy bedzie promowane
Nie za mlody juz jestem :P, plywac potrafie IMHO dosc dobrze. W wodzie zachowuje sie odpowiedzialnie. Ale nawet dla mnie te informacje byly ciekawe i niektore nowe.

Wartosciowy material a koles madrze, logicznie i spojnie gadal.

Szkoda ze jest sobota i 8:20. Malo kto zobaczyl :P

I jakie tagi tu zapodac?
#wakacje ? #bezpieczenstwo ?
  • 15
99 w nicku to rok urodzenia czy liczba lat na tym padole? :D


@s---k: 99 to efekt tego ze latwiej zapamietac niz 1487 1895 czy inne takie :P

Jak 30 lat temu zakladalem swojego pierwsego maila to nick "gorzki" byl zajety. Podpowiedzi byly typu "gorzki1974", "gorzki3748" itp

No nie zapamietalbym za cholere.
To dalem gorzki99

I tak mi juz zostalo :P Jak nick gorzki jest zajety to daje gorzki99. I to
to może streszczenie poprosimy


@Poldek0000: Nie chce nic przekrecic. Streszczenia nie bedzie :P
Ogolnie koles fajnie tlumaczyl jak cialo zachowuje sie w wodzie, jak i kiedy mozna probowac ratowac kogos kto ma klopoty itp.
Jak Ci sie wydaje ze potrafisz plywac i lecisz kogos ratowac (jestes na plazy i widzisz ze ktos ma klopoty) to wez pusta butelke po wodzie mineralnej (na plazy o nia nieciezko). Nie daj sie dotknac. I
Ponad 90% utonięć w Polsce jest spowodowane alkoholem. Ludzie jak się napiją to tracą rozum. Sam dobrze pływam, ale po alko nie wchodzę do wody.


@melabolgia1: Ja tez raczej dobrze plywam (nie boje sie wody) i te po alko nie wcchodze do wody. No ale tu byl zupelnie inny temat.
Nic o alko nie bylo.

Wlasnie dlatego bylo to ciekawe. Bo nie bylo gledzenia o tym co oczywiste i powtarzane miliony
@gorzki99: Kiedyś czytałem, że chyba 92% utonięć w Polsce jest spowodowana alkoholem. Najważniejsze jest nie bać się wody, a z drugiej strony być ostrożnym. Ja od małego pływam w rzece obok moje miasta i wiem w których miejscach lepiej nie pływać, a gdzie jest bezpiecznie.
Ja od małego pływam w rzece obok moje miasta i wiem w których miejscach lepiej nie pływać, a gdzie jest bezpiecznie.


@melabolgia1: Ale wlasnie moc tego materialu polegala na tym ze nie byl o Tobie czy o mnie.

NIe byl o alko.

Byl o sytuacjach ktore moga spotkac kazdego.

Ty wiesz gdzie plywac. "turysta" moze nie wiedziec. W materiale kles raczej skupial sie na temacie "jak pomagac" i "jak sobie ulatwic"
ja się nie boję wody, ale czuję respekt. Zauważyłem to jakieś 10 lat temu jak na wakacje pojechałem. Piękna, krystalicznie czysta woda, i nagle jeb, ciemno pod nogami. Zesrany w moment ¯_(ツ)_/


@s---k: No i czucie respektu to dobry nawyk. Niemniej "ciemno pod nogami" to nic strasznego.
Czy jest 3m czy 50m to nic nie zmienia. Tu i tu mozesz utonac :P

Respekt to bardziej przed pradami/zmiana temperatury itp. Przed glebokoscia
@gorzki99: Temat bardzo na czasie. Sam się kiedyś zastanawiałem co bym zrobił jakbym widział, że ktoś się topi. Chyba sobie kupię małą bójkę do pływania, aby mieć w pogotowiu jak coś się stanie.
ale psychicznie lepiej się czuję, jak w mniejszym bądź większym stopniu widzę dno, a jak mam ciemno to już się lampka ostrzegawcza załącza.


@s---k: To tak zebys sie nie zdziwil protip za free:

Kiedys na chorwacji plywajac zobaczylem fajna muszelke na dnie. No to zanurkuje po nia.

Oj ale mi nie poszlo :PP

byla blisko (dno bylo blisko) ale jednak nie do konca :P

Za drugim razem (jak juz wiedzialem ze
Chyba sobie kupię małą bójkę do pływania, aby mieć w pogotowiu jak coś się stanie.


@melabolgia1: No i miedzy innymi o tym byl ten wywad. Jak ratowac i jak dbac o siebie.
Tylko dlaczego w sobote o tak wczesnej porze?