Wpis z mikrobloga

@pionas1337 nie znam inteligentnego inwestora, więc nie wiem czy po tym warto przeczytać Iwucia. Wiem natomiast jedno, że dla mnie na początku książka Iwucia była strzałem w 10. Łatwo się czytało i dużo nowej wiedzy jak dla początkującego. Dlatego polecam ją każdemu kto zaczyna się interesować oszczędzaniem (według mnie ta książka właśnie pokazuje opcje oszczędzania, co jak wiadomo łączy się z inwestowaniem).
@pionas1337: Ja polecam Iwucia jako książkę która fajnie wykłada podstawy i jest dobrym fundamentem do poszerzania wiedzy. FF studzi też trochę zapał do spekulacji i kładzie większy nacisk na inwestowanie w mądry sposób. Poza Iwuciem bardzo polecam "Ekonomia w jednej lekcji" - Henrego Hazlitta to książka którą powinien przeczytać każdy kto dopiero się uczy tego świata. Książka jest dość przewidywalna bo każdy rozdział opiera się na podobnym mechanizmie ale dosadnie tłumaczy
@pionas1337: Poleciłbym też "błądząc po wall street", ale jest obecnie trudno dostępna w Polsce" i jest to książka raczej dla kogoś kto już ogarnia podstawy i zdecydowanie nie jest to książka na początek. Mimo wszystko wrzucam bo może przyda Ci się później ;)