Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@weezyxboss: polecam przejść się do prawnika od prawa pracy i dowiedzieć się czy masz szansę ugrać odszkodowanie za bezprawne zwolnienie Nie wiem jakie są inne okoliczności ale bazując tylko na tym co piszesz masz spore szanse coś ugrać w sądzie pracy (o ile była UoP)
  • Odpowiedz
  • 0
@running dzięki za troskę ale generalnie polskie prawo pozwala na to w sensie podczas L4 nie mogą cię zwolnic ale po 182 dniach musisz przejść na świadczenie rehabilitacyjne a podczas jego trwania mogą to zrobić bez czasu wypowiedzenia umowy mogę się odwołać do sądu ale czy warto walczyć o miejsce w #kolchoz gdzie trzeba #!$%@?ć w trybie 4 brygad na 3 zmiany ? No nie bardzo ( ͡º
  • Odpowiedz
  • 1
@alpengold33 akurat nie wykorzystałem całego świadczenia jeszcze ale teraz to zrobię i nie jestem w pełni sprawny by wrócić do pracy (choroba płuc a pracowalem w zakładzie chemicznym)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarem12: można, np na b2b, świadczenie wypłaca ci bezpośrednio ZUS ( ) Oczywiście 99% polskich jednoosobowych biznesmenow płaci minimalne ubezpieczenie zdrowotne to i potem świadczenie jest symboliczne, ale zasadniczo da się. Tak samo jeśli przy umowie zlecenia płacisz dobrowolnie ubezpieczenie zdrowotne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MakeLifeGreatAgain: nie zapomnialem

Tak samo jeśli przy umowie zlecenia płacisz dobrowolnie ubezpieczenie zdrowotne.

Za to nie dodalem że ZUS płaci dopiero powyżej chyba miesiąca zwolnień danej osoby sumarycznie w danym roku
  • Odpowiedz