Wpis z mikrobloga

@cyrkon: Ważne że smakuje, pomimo mojego wybrzydzania stosunku ilosci do jakości, to gdybyś mnie takim czymś poczęstował, to na pewno bym podziękował, pochwalił że pyszne i pewnie samemu bym sobie takie robił z braku laku. Istotą jest to, aby smakowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cyrkon: jeśli sam robisz te bułki, to jak Ci wychodzi stosunek "ceny" do sztuki? Taniej niż w piekarni? Czy w podobnej cenie, ale bułka bardziej dopakowana? Sam się przymierzam do pieczenia bułek czy chleba, ale zawsze mnie zastanawiały koszty.
@Tatiagla: kiedyś sobie podliczyłem chleb jaki robiłem:
pół maślanki 1.20
300g ziaren 2.55
10g drożdży 0.24
800g mąk 4.00
woda 0.00
sól 0.05
prąd - 45min 2kwh 1.20
zakwas 300g 0.68
suma: 9.91

obecny chleb przy obecnych cenach:
mąka 0.5kg 1.75
woda 320g 0.01
oliwa 14g 0.08
drożdze suche 7g 0.41
sól 7g 0.05
prąd 35min 2kwh 1.3
ziarna, płatki itd 3 (zawyżyłem)

daje 6.60 za bochenek 800g+ na mące 750
To cenowo nie wychodzi tak źle. W piekarni taki chleb na zakwasie waga około 800 gram wychodzi obecnie u mnie 12 złotych za bochenek zmieszanego, więc teoretycznie według Twoich obliczeń miałbym 2 bochenki własnego w cenie jednego gdzie miałby więcej "dodatków".
@Trauma_Teddy: Co do mąki migdałej i innych, też ostatnio to czytałem i trochę jestem zawiedziony, bo jednak opcja bułek/ciasta od czasu do czasu była super. Używałeś jakichś zamienników tych zamienników standardowej mąki? :D
Trochę czytałem o słonecznikowej, ale idk jak tam ze smakiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piesa: ja to mam w dupie, po prostu zawijam hamburgera w sałatę.
Mieszanki mk gold mają niezłe opinie, ale jakoś nie miałem okazji spróbować. W sumie to białko pszenne, len i błonnik, więc nic strasznego. Na pewno nie będzie smakowało jak normalny chleb, ale nie po to ciąłem węgle, żeby jeść chleb ( ͡° ͜ʖ ͡°)