Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to Ukraińcy odbili Wyspę Węży z rąk Rosjan, co jest bez wątpienia sporym sukcesem. Postanowiłem sobie sprawdzić co tam mówią "bracia" Rosjanie na #pikabu . Informacja w miarę nowa i jest tylko jeden wpis na ten temat w którym ktoś napisał:

Ministerstwo obrony Rosji podało, że w geście dobrej woli rosyjskie wojsko zakończyło zadania na wyspie Węży i wycofało stacjonujący tam garnizon.


Ja sobie myślę, że no nie, ktoś sobie jaja robi, no nie ma bata, że aż taki fikołek mogą wykonać. No, ale typ podał źródło i prawie padłem jak się to okazało prawdą i co najlepsze wychodzi z tego, że to dobrzy Rosjanie wycofali się by uchronić świat od Ukraińskiego szantażu. Ja #!$%@? to jest tak naciągane, że nawet na pikabu ludzie tego nie kupują, ale jaja...

Linki do pikabu i źródła:
https://tinyurl.com/bdj8c375
https://tinyurl.com/mmxt2vck

#propaganda #kacapskiegowno #bekazpodludzi #rosja #ukraina #wojna #wyspawezy
Kagernak - Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to Ukraińcy odbili Wyspę Węży z rąk Rosjan...

źródło: comment_1656581336UK4W6aWNw4CL1gifbuZTCM.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ministerstwo obrony Rosji podało, że w geście dobrej woli rosyjskie wojsko zakończyło zadania na wyspie Węży i wycofało stacjonujący tam garnizon.


@Kagernak: To można skomentować tylko w jeden sposób.
xD
  • Odpowiedz
@Noiceno: Po kolejnym ostrzale wyspy w końcu Rosjanie się ewakuowali. O desancie ukraińskim nie słyszałem, a sam pomysł uważam za głupi. Rosjanie już tyle razy dostali na tej wyspie to Ukraińcy tym bardziej by byli rozwalani przy pomocy rakiet manewrujących. Wyspa jest po prostu za mała by się bawić w jej utrzymanie.
  • Odpowiedz
@kromeczek: to tym bardziej nic dziwnego że obrona przeciwlotnicza nie dała rady

@Noiceno: dopóki Rosjanie nie dadzą rady podbić Budziak to Ukraińcy mają kontrolę artyleryjską nad wyspą więc o tyle mają przewagę że nawet systemy przeciwlotnicze nie zestrzelą pocisku artyleryjskiego. Wyspa była jednym z elementów blokady morskiej. Możliwe że pomoże to odblokować port w Odessie.
  • Odpowiedz
@kejmilek: bayraktar był bardzo daleko, ledwo widzial wyspe ale wystarczajco zeby skorygowac na podstawie obrazu artylerie. A zeby taki pocisk zlapać to musieliby chyba miec jakies c-ramy. z tego filmiku to wynikalo jakby ukraincy ceasara zaparkowali na jakiejs drodze i nawalali nie obawiajac się zadnej odpowiedzi ze strony wyspy
  • Odpowiedz
@Noiceno:

czyli ruscy dostali po łapach, nikt nie ma kontroli nad tą wysepką, czyli w sumie nic się zmieniło...


To po co ja ruscy zajmowali skoro jak opuszczają to nic się nie zmieniło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz