Wpis z mikrobloga

@rudy_karzel: najpierw rozgrywki polityczne, radą miejską rządzi PiS, prezydent i kolegium prezydenckie jest z PO, podobnie zarząd MOSiR jest powiązany z PO. Rada nie chce dawać kasy na stadion, miasto dokładnie nie wie ile jeszcze trzeba kasy wydać. Ostatnio inwestor pokłócił się z miastem, bo chciał wydłużyć budowę, ale miasto się nie zgodziło - oficjalnie wszystko ma być gotowe na 31 grudnia 2022.
Na pewno drażni to, że są ciągle wyciągane
@ayyy_lmao: Dzięki, trochę mi wyjaśniłeś.

Swoją drogą tak się teraz zastanawiam - kto dopuścił do tego że Broni zbudowano stadion z wymogami ekstraklasowymi, skoro tam jest IV liga bez żadnych perspektyw na awans? Przy całej mojej sympatii do Broni to tam chyba by wystarczył stadion na tysiąc miejsc i bez ekstraklasowych bajerów.
@rudy_karzel: on spełnia wymogi ekstraklasowe po wyłożeniu dodatkowej kasy na oświetlenie, podgrzewaną murawę i kilka drobnostek (zrobione wszystko na ostatnią chwilę). Ale ten stadion to głównie stadion lekkoatletyczny. Kasę na jego remont załatwiła Szewińska, w momencie oddania do użytku nikt nie myślał w Radomiu o ekstraklasie. Potem był 2014 rok, wybory i decyzja o zbudowaniu obok hali stadionu dla Radomiaka.
@Chekatomba: Idąc tym tokiem rozumowania stadion Lecha nie jest stadionem Lecha, tylko stadionem miejskim, stadion Zagłębia Sosnowiec nie jest stadionem Zagłębia Sosnowiec tylko stadionem miejskim itd. Mówię stadion Broni bo Broń jest tam gospodarzem na stałe.
Nie czepiam się, rozumiem co masz na myśli. Chodziło mi o to, ze mosir to ośrodek miejski i wykorzystywany przez miasto, a przynajmniej przez wiele innych podmiotów niż Broń. Budowa stadionu zakończyła się w 2012 - wtedy nikt o ekstraklasie nie śnił, ani w kontekście radomiaka ani Broni. Zbudowano wiec stadion bardziej drugoligowy, natomiast w momencie kiedy Radomiak już będąc w pierwszej lidze szukał stadionu na czas przebudowy „swojego” obiektu zapadła decyzja