Wpis z mikrobloga

Polecam zerknąć sobie bardzo szeroką perspektywą na złoto w ostatnich 20 latach.
Strzałkami zaznaczyłem pewne dziejące się analogie, które mogą sugerować, że jesteśmy na etapie kończenia dwuletniego układu dystrybucyjnego (klasyczny wyckoff). Jednak nie sam ewentualny spadek złota jest najciekawszy, tylko wyobrażenie sobie po ile będzie dolar, gdyby faktycznie miało te złoto wywalić się tak jak w 2013 roku.
Znając życie to Gessner na stooqu już niedługo będzie wyciągał wykresy z siłą relatywną złota do półtusz wieprzowych, torfu, leniwców oraz owczych pęcherzy, żeby tylko uzasadnić, że jednak rośnie i będzie rosło.
Nie dotyczy to oczywiście złota w PLN, bo tu może być nieco inaczej.
#gielda #inwestycje #smiesznekreski #zloto
DJ007 - Polecam zerknąć sobie bardzo szeroką perspektywą na złoto w ostatnich 20 lata...

źródło: comment_1656490796fX2ktWzWWAqWL5XckXHBF5.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@Kolczaneiro: Ja niezbyt uznaję, że cokolwiek na płynnych rynkach dzieje się "nieorganicznie", to nie newconnect z obrotem 200 pln na papier tygodniowo. Ktoś dużo kupuje, ktoś dużo sprzedaje cena się rusza. Inna sprawa, że każdy "bump" analizowany pod kątem otoczenia informacyjnego, mógłby po wnikliwej analizie też być uznany za "nieorganiczny". Cena jest obiektywnym nośnikiem informacji o wymianie handlowej, nic więcej od niej nie oczekuję.
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: Zaznaczaj jak chcesz. Jeśli zarobisz na rzucaniu monetą lub snach proroczych to też to uszanuję i przyklasnę. Jeśli natomiast nie ogarniasz tematu, to chociaż nie rób wrzutek typu "zesrałem się i śmierdzi".
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: Zaznaczaj jak chcesz. Jeśli zarobisz na rzucaniu monetą lub snach proroczych to też to uszanuję i przyklasnę. Jeśli natomiast nie ogarniasz tematu, to chociaż nie rób wrzutek typu "zesrałem się i śmierdzi".


@DJ007: dobrze mistrzu od AT xD
  • Odpowiedz
@DJ007: Przestań spamować tag tymi wysrywami bo kilka razy sam sobie zaprzeczasz i naginasz rzeczywistość tak żeby odpowiadała twoim bredniom. Jak ktoś zarabia na rzucaniu moneta to jest hazardzista, tak samo jak rysownik śmiesznych kresek jak twoja osoba.
  • Odpowiedz
Jak ktoś zarabia na rzucaniu moneta to jest hazardzista, tak samo jak rysownik śmiesznych kresek jak twoja osoba


@KOLEGAMAMY: Zbyt ciemny jesteś, żeby skumać, że można zarabiać nawet na trafnościach znacznie poniżej rzutu monetą. Jak Ci się nie podobają moje wrzutki, to dawaj mnie na czarno. To jest bardzo proste.
  • Odpowiedz
zarabiam na giełdzie ( ) tym się różnimy


@Klopsztanga: Świetnie, szczerze Ci gratuluję bo to bardzo niewdzięczne zajęcie. Co do różnic, to pozostawię bez komentarza.
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: Szkoda pisania na takich delikwentów, to się po prostu nazywa Pareidolia, wróżenie z gwiazd dla facetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DJ007: Ja jak ci pisałem, że zarabiam to zacząłeś #!$%@?ć, że i tak się wyzeruje bo nie stosuje zasad jak ty xd
  • Odpowiedz
@DJ007: Ja jak ci pisałem, że zarabiam to zacząłeś #!$%@?ć, że i tak się wyzeruje bo nie stosuje zasad jak ty xd


@Jcmg: Jeśli zarabiasz, to zajebiście. Uważam jednak, że zasady zarządzania ryzykiem, które prezentowałeś są totalnie z dupy.
  • Odpowiedz
tyle że w 2013 nie dodrukowano 80% dolarów które są w obiegu.


@opk20: Teraz "w teorii" kasa ma być z rynku ściągana. Jeśli to miałoby się wydarzyć, to złoto też dostanie rykosztem. Sam mam trochę monet, ale nie jest to powód by uznawać, że kurs może być tylko to the moon. Przyznasz jedna, że zarówno złoto jak i srebro nie wyglądają jakoś super byczo w ostatnich 2 latach. Tylko denominowane
  • Odpowiedz