Wpis z mikrobloga

1798 + 1 = 1799

Tytuł: Pamięć absolutna
Autor: Arnold Schwarzenegger
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788376599168
Tłumacz: Magdalena Słysz, Andrzej Niewiadomski
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 736
Forma książki: książka
W całej książce najlepszą częścią jest zdecydowanie dzieciństwo oraz pierwsze sukcesy Arniego w kulturystyce. Niestety największy zawód to opis kariery filmowej, który jest zrobiony totalnie po łebkach. Za to polityczne perypetie Schwarzeneggera są opisane o wiele bardziej szczegółowo i to jest moim zdaniem ta gorsza strona autobiografii. Ostatnie rozdziały dotyczące życia Arnolda jako gubernatora są po prostu nudne i niemalże przeleciałem tą część na autopilocie.

PS. Jedna z bardzo nielicznych ciekawostek filmowych, w tym wypadku z pierwszego "Terminatora". Szkoda, że aktor potraktował tutaj swoją karierę po macoszemu.

Camerona irytowały kiepskie pomysły, zwłaszcza jeśli dotyczyły scenariusza. Któregoś dnia uznałem, że w Terminatorze jest za mało elementów humorystycznych. W pewnej scenie cyborg wchodzi do domu i mija lodówkę. Pomyślałem więc, że drzwi lodówki mogłyby być otwarte albo to on mógłby je otworzyć. Zagląda do środka, widzi p--o, zastanawia się, co to jest, wypija, a potem na rauszu przez chwilę się wygłupia. Jim nie dał mi dokończyć.

– Arnoldzie, to jest maszyna, nie człowiek – oświadczył. – Nie jest nawet E.T. On nie może się upić.


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
Loskamilos1 - 1798 + 1 = 1799

Tytuł: Pamięć absolutna
Autor: Arnold Schwarzenegger
G...

źródło: comment_16564896892fGGLQQdlUdgcu3kiTXd4a.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach