Wpis z mikrobloga

#dziendobry

Chyba nie jestem asertywna... Właśnie byli u mnie #jehowi i zostawili Strażnicę. Babeczka powiedziała, że skoro jestem zajęta, to przyjdzie za dwa tygodnie, a ja, zamiast powiedzieć "spadaj babo z tym swoim Bogiem" powiedziałam "dobrze, do zobaczenia" ( ͡° ʖ̯ ͡°).

ale w sumie #straznica jest spoko. Mają fajne artykuły, nawet ciekawe - widaomo - po to, aby przekonać ludzi do ich religii.

Trochę tylko mnie irytuje, że piszą o DNA, przystępnie i rzeczowo i podają wiele ciekawych faktów, ale wszystko w kontekscie "czy to nie zostało zaprojektowane?" i sugerują, że skoro DNA jest takie super, to ktoś to musiał zaprojektować.

Ale poza tym gazetka spoko, polecam.

#ciekawostka

Jezus nie jest Bogiem, więc Boże Narodzenie wcale nie powinno się nazywać Boże Narodzenie tylko Narodzenie Jezusa

(źródło: Przebudźcie się)
  • 8
  • Odpowiedz
Trochę tylko mnie irytuje, że piszą o DNA, przystępnie i rzeczowo i podają wiele ciekawych faktów, ale wszystko w kontekscie "czy to nie zostało zaprojektowane?" i sugerują, że skoro DNA jest takie super, to ktoś to musiał zaprojektować.


@gorzka: ale to akurat słuszny argument kilka lat temu świetnie opisany w książce "Bóg (nie) istnieje" autorstwa Antoniego Flewa.
  • Odpowiedz
@DOgi: Ludzie to czytają (Strażnicę), że to DNA takie skomplikowane, więc musiało być zaprojektowane. I potem w to wierzą. A przecież są dowody na to, jak to wszystko powstało.

Książki nie czytałam, ale niestety nie potrafię uwierzyć w Stwórcę DNA. Ale Ty mam nadzieję w ewolucję wierzysz?
  • Odpowiedz
@gorzka: Ale wiesz, że kreacjonizm nie wyklucza ewolucji? Ja uważam, że wiele zostało "zaprojektowanych" przez Boga, wyposażonych w logiczne algorytmy, które nie mogłyby powstać w sposób losowy. To działanie jest widoczne m.in. w ewolucji.
  • Odpowiedz