Wpis z mikrobloga

@JamKarzeu2 usunął, to odpowiem tutaj.

@SkonczPitolic

A dlaczego się "nie nadaje"? Skąd osoba zakopująca i nie interesująca się tym to wie?


Bo to ocenia zaglądając w znalezisko. Właśnie dlatego "nie nadaje się", bo jej to nie interesuje. Proste. Tak został ten serwis wymyślony¯_(ツ)_/¯

Co z zakopywaniem jako "informacja nieprawdziwa"?


Moderacja jest od tego by wyłapywać tych, co powody zakopu świadomie źle dobierają.

przycisk zakop służy odfiltrowaniu:

-informacji fałszywych

-spamu

-treści nieodpowiednich


Dokładnie. Ale każdy użytkownik decyduje sam co jest dka niego odpowiednią treścią. Nie można na kogoś pluć, bo chce widzieć na Wykopie inne treści niż ja.
  • 24
@SkonczPitolic Oczywiście, że nie. Jeśli go to nie interesuje nie musi nawet w nie wchodzić żeby je zakopać przecież. A zakopuje bo tak działanie tego portalu zaplanowali twórcy¯_(ツ)_/¯
A OP poprzedniego wpisu ma pretensje do kogoś, iż używa serwisu zgodnie z jego przeznaczeniem.
@SkonczPitolic Źle. Oczywiście, że z tym mam i takich delikwentów można zgłaszać. Już wyżej pisałem, że od tego jest moderacja. Kolega, który Cię jednak po cichu plusuje (pozdrawiam:)) wrzucił wszystkich do jednego worka jako pomagierów pedofilii, nie tylko tych co fałszywie zakopali.
@kiszczak: No to teraz nie rozumiem.
Skoro ktoś zakopuje znalezisko, które go nie interesuje podając powód "nie nadaje się", "informacja nieprawdziwa", "spam" itp, to nie podaję prawdziwego powodu zakopu prawda? Nie ma zakopu "nie interesuje mnie to".
Więc skoro źle oceniasz takie zachowanie, to dlaczego mnie przekonujesz, że to wporządku?
@SkonczPitolic Nie nadaje się to znaczy nie nadaje się na wykop według mnie. I tyle. Nie dorabiaj do tego jakiejś ideologii. Może się nie nadawać z wielu powodów: bo tematyka mnie brzydzi, denerwuje, złości bądź zupełnie nie interesuje. Ale to już kwestia wtórna. I takie zakopywania jest w porządku. Szukanie powodu zakopu, by miał jak największą moc już w porządku nie jest. To proste.
@kiszczak: >Ja o coś zapytam. Kiedy w takim razie zakopywać i z jakich powodów w Twojej wizji wykopu?

-info nieprawdziwe
-duplikat
-spam(jakieś reklamy itp)
-treści wątpliwie i niemerytoryczne udające takie(ale nie w sensie zartu)
-tresci obrazliwe
Pewnie by się coś jeszcze znalazlo
Nie nadaje się to znaczy nie nadaje się na wykop według mnie


@kiszczak: A skąd taka osoba to wie, skoro nie zapoznała się ze znaleziskiem?

Może się nie nadawać z wielu powodów: bo tematyka mnie brzydzi, denerwuje, złości bądź zupełnie nie interesuje.


@kiszczak: Skoro brzydzi, to to jest powodem zakopania, a nie coś innego. Skoro denerwuję, to też to jest powodem, tak samo ze złością. Skoro nie interesuję, to ppwodem
@SkonczPitolic

A skąd taka osoba to wie, skoro nie zapoznała się ze znaleziskiem?


Muszę się powtarzać? Bo np. jeśli ktoś szuka konkretnej tematyki na Wykopie to wszystko poza nią nie będzie się nadawać. Wystarczy spojrzeć jak otagowane jest znalezisko: do tego między innymi tagi służą.

Skoro brzydzi, to to jest powodem zakopania, a nie coś innego. Skoro denerwuję, to też to jest powodem, tak samo ze złością. Skoro nie interesuję, to ppwodem
@kiszczak:

Muszę się powtarzać? Bo np. jeśli ktoś szuka konkretnej tematyki na Wykopie to wszystko poza nią nie będzie się nadawać


No to skoro szuka czegoś konkretnego to nie znajduję treści go nie interesujących i nie musi ich zakopywać. (Pomijając te źle otagowane- te nawet należy zakopać).Bo SZUKA konkretnych i te konkretne znajduję i nie interesują go inne.

No to jeszcze dołóżmy milon innych powodów, bo każdy z nas znajdzie coś
@SkonczPitolic

No to skoro szuka czegoś konkretnego to nie znajduję treści go nie interesujących i nie musi ich zakopywać.


Ale może. Ba, mało tego. Twórcy serwisu nawet przygotowali specjalny przycisk do tego. To Ty z niewiadomych względów wyobraziłeś sobie sposób korzystania z Wykopu i uważasz go za jedyny właściwy. Nawet wbrew jego twórcom?

No o to mi chodzi. Ale nie jest to powód "nie interesuje mnie"


Semantyka. Czy zdanie: "To znalezisko nadaje
@SkonczPitolic

1. Nie ma nic złego w zakopaniu czegoś co mnie nie interesuje podając falszywy powód


Nigdzie tak nie pisałem. To Ty się uczepiłeś tych fałszywych powodów. Ja uważam, że powód "nie nadaje się" wyczerpuje temat "nie interesuje mnie". Wszelkie inne powody zakopów i ich podejście juz opisałem: zgłaszać moderacji.
@kiszczak: Dobra dobra, bo wciągnąłeś @SkonczPitolic w swoją bezsensowną gierkę. A tu o zupełnie co innego chodzi. Zakopywanie znaleziska które mówi o pedofilach, którzy wciąż mają mnóstwo kontaktów z dziećmi, w oczywisty sposób pomaga pedofilom. Na NIC innego takie działanie nie wpływa. Osoba, która nie chce takich treści oglądać może zablokować sobie tagi, które zostały prawidłowo użyte w znalezisku (np #pedofilewiary). Po to są tagi. Oczywiście może też zakopać znalezisko,
Semantyka


@kiszczak: Twierdzisz, że nie nadaje się i nie interesuje mnie, to jedno i to samo? Tutaj to już odleciałeś.

Ale może. Ba, mało tego. Twórcy serwisu nawet przygotowali specjalny przycisk


@kiszczak: A czy ja twierdzę inaczej???? Znowu odleciałeś.

1. Nie ma nic złego w zakopaniu czegoś co mnie nie interesuje podając falszywy powód

Nigdzie tak nie pisałem.


@kiszczak: No przecież cały czas piszesz, że nie widzisz provlemu w
@JamKarzeu2

bezsensowną gierkę.


Dla mnie miała sens. Zabicie czasu ( ͡º ͜ʖ͡º)

nie rozumiem wtedy co jest złego w nazwaniu rzeczy po imieniu.


Musiałbyś znać każdego zakopującego z osobna by tak "po imieniu" ich nazywać. Ty tu wszystkich hurtem wskazałeś. Ja tam jestem przeciwny takiej generalizacji i rozliczaniu zakopów¯_(ツ)_/¯
Dodatkowy absmak budzi fakt, że to Twoje znalezisko, więc może być to też zwykła zemsta za zakopanie. I
Musiałbyś znać każdego zakopującego z osobna by tak "po imieniu" ich nazywać.


@kiszczak: No właśnie nie. Nie nazwałem ich pedofilami, tylko napisałem że zakopując takie rzeczy jedynie pomagają pedofilom. I to jest prawda (którą zdaje się sam wcześniej potwierdziłeś) bez względu na to z jakich przyczyn ktoś to zakopał.

Dodatkowy absmak budzi fakt, że to Twoje znalezisko, więc może być to też zwykła zemsta za zakopanie.

Generalnie znalezisko dostało się na
@SkonczPitolic

Zawiera gdzieś bład logiczny?


Nie. Jest całkowicie poprawne i oddaje dokładnie to co mówi. To Ty się kłócisz, że zdanie: nie nadaje się na wykop bo mnie nie interesuje
Nie może być prawdziwe. A jest¯_(ツ)_/¯
@kiszczak: Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem( ͡° ͜ʖ ͡°)

To Ty się kłócisz, że zdanie: nie nadaje się na wykop bo mnie nie interesuje

Nie może być prawdziwe


@kiszczak: Wskaż gdzie albo spal się ze wstydu, że kłami3sz( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S "Wykopek @kiszczak nie widzi nic złego w wykopkach zakopujących znaleziska o pedofilii w KK i argumentuje że to jest
@SkonczPitolic

Wskaż gdzie albo spal się ze wstydu, że kłami3sz( ͡° ͜ʖ ͡°)


Proszę. Tutaj. Ale to wynika z logiki i może sam nie znasz implikacji własnych stwierdzeń¯_(ツ)_/¯

No przecież cały czas piszesz, że nie widzisz provlemu w zakopaniu znaleziska, które cię nie interesuje podając powód inny niż "nie 8nteresuje mnie" np. Nie nadaję się


Wytłumaczyć łopatologicznie? No więc "nie nadaje" się jest wielkim zbiorem. Może tam być