Wpis z mikrobloga

#przegryw #programista15k

Koniec z pracą u Janusza bo już nie wytrzymuję, więc postanowiłem się przebranżowić i iść w IT.

Uczę się programowania od tygodnia i już nawet umiem pętlę for pisać w js.
Ile może mi zająć nauka żeby zdobyć pierwsza pracy i co powinienem jeszcze umieć?
  • 9
  • Odpowiedz
@xmadesio: Samouk, chociaż nie do końca bo wydałem około 300 zł na kursy na udemy. Wiele z tutorialu z yt pomoglo. Ale wiesz u mnie to rok czasu wyciągniety z życia, chociaż i tak bym nie mial co robic :D. Ale sie udało. Bootcampu nigdy bym nie wybral i nie chodzi nawet o kaske (chociaz ceny są wysokie). Moim zdaniem trzeba przesiedziec dany czas przed kompem i bedziesz potrafil cos
  • Odpowiedz
@xmadesio: co powinieneś umieć?
ogarnij podstawy składni, jakiś kurs typu JS basics na udemy. Później konkretny framework, najmodniejszy obecnie chyba React. Następnie wymyśl sobie jakiś projekt i go napisz. Załóż sobie otwarte repo na github i publikuj wszystko używając kontroli wersji (git + gitflow). Podczas pisania swojego projektu natrafisz na konkretne problemy i wyzwania, nauczysz się szukać konkretnych rozwiązań w dokumentacji i na stackoverflow, poznasz topowe biblioteki pomocnicze.
Później wymyślasz
  • Odpowiedz
@xmadesio: nie wiem co jest najlepsze do chwalenia się apkami jsowymi obecnie. Ja już dawno jestem za etapem robienia projektów do portfolio. Zrób pierwszą swoją apkę 'lokalnie', a później pytaj się gdzie ją publikować. :)
Fajnie jak byś wymyślił sobie takie realne apki, z których każda wymusi od Ciebie jakieś inne podejście albo skupienie się na innych aspektach. Np. komunikacja z zewnętrznym API - pobieranie danych z zewnątrz i prezentowanie
  • Odpowiedz