Wpis z mikrobloga

czy piszecie swoje notatki? czego używacie do notowania i gdzie trzymacie notatki? i ile czasu to wam dziennie zajmuje? ja czesto odkładam to zadanie na później, które nigdy nie następuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tagi specjalnie takie, bo chciałbym znać odpowiedzi ludzi z branży.
#naukaprogramowania #it #programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
czy piszecie swoje notatki?


@Init0: Pisać notatki podczas nauki programowania to jak nagrywać jazdę na rowerze, żeby na podstawie tego przypomnieć sobie jak się jeździ. Na pewno są sytuacje, w których notowanie sobie może pomóc w nauce, ale co do zasady mija się to z celem.
Programista musi przede wszystkim rozumieć, ponieważ wiedza programistyczna i około-programistyczna jest bardzo szeroka, a jak się pójdzie do pracy na komercyjnej technologii to już
  • Odpowiedz
@Rezurekted: umm, tylko nie o to chodzi, nie pisze się id te deski do deski, ale czasem jest potrzeba coś zapisać po swojemu wtedy łatwiej się do tego wraca
  • Odpowiedz
@Init0: w zeszycie. Nie robię notatek z nauki tylko chaotyczną listę rzeczy, do których chciałbym wrócić. I pomysły. Na papierze napiszę szybko, przed klawiaturą mam blokadę.
Chyba że przeczytałem książkę, wtedy czasem drugi raz przeglądam i robię notatki do prezentacji. Tylko zazwyczaj nie czytam książek o programowaniu
  • Odpowiedz
@Init0: w markdownie, łatwo się pisze, łatwo się z kimś podzielić (bo jest git), łatwo można je z kimś przedyskutować (bo są pull requesty), łatwo zamienić takie notatki na dokumentację
  • Odpowiedz
@Init0: W pracy rozpisuje se rzeczy do zrobienia na papierze. Jeśli chodzi o notatki z nauki to nie wiem czy jest sens. Ostatnio bawię sie Obsidianem jako bazą wiedzy, piszesz tam w markdown. Głównie służy mi do gromadzenia wiedzy w trakcie researchowania czegoś albo gromadzenia "recept" typu "jak zrobić X" żebym nie musiał tego w głowie trzymać ani rozkminiać ponownie w przyszłości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Init0: jak się uczyłem to spisałem ze 3 zeszyty, do zadnego nigdy nie wróciłem, ale latwiej mi się zapamiętuje jak zapisuje. Jak juz dostalem robote, to nic nie zapisuje poza projektowymi informacjami. Google jest szybsze po prostu.
  • Odpowiedz
@Saly: zastanawiam się jak to ogarnąć szybko, jakiś auto commit czy coś żeby przyśpieszyc ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo taki pomysł juz mi swital wcześniej
  • Odpowiedz
@Myzreal: spróbowałem obsidianu i mi się nie podoba zupełnie, wolę vsc/vim i może ewentualnie potem jakoś zobaczę w obsiduanie jak to wygląda.
  • Odpowiedz
@Init0: a co tu automatyzować? git commit -m "nazwa" && git fetch origin && git rebase origin/master && git push HEAD:origin/master`. Jak chcę zrobić PRa to mam innego one-linera. Klikam w terminalu CTRL-R, wyskakuje mi fzf i wybieram odpowiednią komendę
  • Odpowiedz