Wpis z mikrobloga

@Mandulzz: właśnie powoli myślę o gravelu, jedyne co mnie przeraża to pozycja, jestem słabo rozciągnięty i nie umiem jechać w takiej pozycji jak na kolarce z tułowiem o 90 stopni w stosunku do nóg ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@TypowyZakolak: gravel nie wymusza pozycji sam w sobie z racji kiery itd. Bardziej kwestia geometrii ramy. Mój jest trochę krzyżówką z CX i jest jeszcze wygodny ale dopiero typowe CX mają trochę wymuszoną pozycję, tyle że to rowery do ścigania w przełaju.
@TypowyZakolak: Na gravelu nie jeździ się w jakiejś ekstremalnej pozycji, musisz usiąść i się przejechać najlepiej.. Ja gravelem wożę bombelka w przyczepce i na krzesełku, latam do żabki po browarka. To mój rower użytkowy tyle, że jest szybki i jak chcę jechać gdzieś poza szosą to się nie spinam, że rozwalę koło po 15m.
Ten unibike wygląda dobrze, ja mam Srama osprzęt.
@Segor: W sumie ciekawe, ile byś wykręcił na Gravelu. Na pewno miałbyś dobre kilka kg mniej w wadze roweru i mniejsze opory z uwagi na węższe opony. Być może też bonus za bardziej aerodynamiczną sylwetkę podczas jazdy. Ciekawe, o ile szybciej byś jechał na Gravelu wkładając w to tyle samo siły.