Wpis z mikrobloga

Wstępnie zaprojektowałem sobie salon z kuchnią i jadalnią. Potrzebny mi już na tym etapie między innymi do rozprowadzania instalacji wod-kan.

Postanowiłem zapytać szersze grono, co o tym myślicie.
Co byście zmienili w tej koncepcji? Co się wam nie podoba, co może sprawić problem? Jakie rady lub wątpliwości macie? Co wygląda głupio lub nie ma prawa "działać"?

Pobierz
źródło: comment_1656349412hCRBghdlhOSYLA7opsUftb.jpg
  • 7
@Tachimetr: wyspa 80cm troche waska, standard to 100cm. Miedzy wyspa a kuchnia mininum 100cm (optymalnie 120) zeby kucnac i siegnac do szafki.
Stol moze stac 80cm od sciany i nasal bedzie wygodnie korzystac w krzesel.
Mialam kiedys w salonie taki uklad z kanapa na srodku i wygladalo to ciasno. Sprobuj dobrac lekkie meble i pamietaj, ze kanapa musi byc wykonczona rowniez z tylu
@appmstt:
Od środka kanapy, do środka półki RTV, siedząc idealnie naprzeciwko po prostej jest dokładnie 2.15m. Przy telewizorze 4K według tabelki możemy mieć nawet 75 cali dla optymalnego widzenia.
Między końcem narożnika kanapy a początkiem półki RTV mam dokładnie 90 cm. Umożliwia to przejście. Całość tak naprawdę psuje tylko i wyłącznie stolik kawowy (między nim a półką RTV jest 50cm), ale tutaj dałem go bardzo nad wyrost, w wymiarze 0.50cm x
Pobierz
źródło: comment_1656355485uJIogl4nFQSf5lF2XAdOOo.jpg
@inko-gnito:
Dlatego właśnie pytam o radę bo niby jest dobrze ale coś mi nie pasuje ¯\_(ツ)_/¯ Podejrzewam, że duża ilość okien trochę wymusza układ. Mogę jeszcze spróbować przenieść kuchnię na drugą stronę wejścia.
@Tachimetr: dla mnie największym minusem w tym projekcie jest kuchnia w salonie. Ja się z takiego rozwiązania wyleczyłem, gdy najmowalem mieszkanie z takim układem. Drugim minusem jest duża wyspa- przereklamowane to to i zamiast niej wolę mieć w kuchni mały stół, przy którym zjem szybkie śniadanie i wypije kawę. No i narożnik... Moda na narożniki odchodzi.
@Tachimetr: na bank do zmiany szerokość wyspy, jest za wąska. sama mam 100 cm i jest okej, gdybym miała więcej miejsca brałabym 120.
dodatkowo: robienie kuchni w L ma dla Ciebie jakieś większe znaczenie? ta przestrzeń w rogu nigdy nie będzie efektywnie wykorzystana, a taki magic corner, żeby było wygodnie podbije koszt. zastanowiłabym się, czy by nie zostawić zabudowy w jednej linii (prawie 4 metry to sporo) a za to wydłużyć