Wpis z mikrobloga

Złożyłem sobie swoją hybrydę. Do normalnej deski dołożyłem koła z longa i dałem podkładki i jest w pyte. Teraz można jeździć po mieście. I tu pytanko. Kaski i ochraniacze z deca to dobry wybór, czy raczej nie warto? Nie będę robił żadnych ewolucji, ale ze swoje lata mam a wcześniej nie jeździłem, to dobrze by było się jakoś zabezpieczyć
Trochę #deskorolka a trochę #longboard
ImeNs - Złożyłem sobie swoją hybrydę. Do normalnej deski dołożyłem koła z longa i dał...

źródło: comment_1656348255q4mHmHT4t80kR3XY9luzKD.jpg

Pobierz
  • 17
@ImeNs: mogłeś w sumie zamiast tak kombinować kupić cruisera :p zastanów się czy wogole potrzebujesz ochraniaczy, jeśli potrzebujesz to dla amatora żeby skóry nie zdrapac na kolanach z Decathlona powinny wystarczyć ale pewnie szybko się zużyją.
@Login23: mogłem. Ale najpierw zacząłem od longa. Stwierdziłem ze to nie to. Kupiłem deskę i to tez nie było do końca to. I tak mnie naszło na złożenie to w jedno i jest ok ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ImeNs: Własnie kombinuje, czy nie przerobic swojej deski na cruisera, ale kompletnie się na tym nie znam. Co musiałes kupic prócz kółek? Łożyska też? Jak duże koła idzie włożyc do takiej klasycznej deski, żeby nie tarło o blat? Każde kółka pasują do każdego trucka? Czy można dac kilka podkładek pod jeden truck? Wrzuciłbys zdjęcie swojej deski jak wygląda już po przeróbce?
@ImeNs: Nie wiem jak u Ciebie Mireczku, ale ja kupiłem koniec konców cruizerka z 70mm 78a kołami i musiałem je wymienic na 55mm 78a, bo na tych byczych się mało nie zabiłem, takiego rozpędu dostają po chwili. XD Stwierdzam też, że na miasto to takie cruizery się kiepsko jednak nadają, bo jesli masz sporo górek, pagórek, to nie idzie wyhamowac. Duże koła powodują, że się #!$%@?, a nogę trzeba niewygodnie ugiąc
@rekinwpaski: a mi właśnie prędkości pasują. Ale chce sobie dokupić cruisera bo tam będę miał szerszy blat, a w starej desce wrócę do fabrycznych rozwiązań. Co do surfskate to pewnie będzie to wiedział, ale pamiętaj ze tam to wszystko trochę inaczej działa. Tzn deska jest bardzo mocno gibka i żeby jechać to musisz „pływać”. Aczkolwiek jak kupisz taka to daj znać, bo jestem ciekaw twojej opinii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImeNs: Ja wrzuciłem do mojej 56mm z ali kola i bez podkladek daje radę bez wheelbitesów da się śmigać, co do ochraniaczy to też się zastanawiam jakie kupić, mierzyłem te z dwcathlona i troche niewygodne. Jak coś ciekawego znajdziesz to daj znać.
@stasioto: No i w pyte. Jak ci się na tym setupie jezdzi? Ja się coraz bardziej przekonuje do kupna surfskate, ale te sobie i tak zachowam. Co do ochraniaczy to póki co jeżdżę bez, bo jakoś tak jeszcze nie było okazji udać się do sklepów i poprzymierzac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ImeNs: z ochraniaczami to trzeba przymierzyć, przez neta nie ma co brać, tak mi się wydaje, ale na pewno dodały by mi odwagi, śmiga się dobrze,normalne kola mam 52mm 102a więc do jazdy trochę za małe i za twarde, tylko na gladka powierzchnię się nadają, te ze zdjęcia kupiłem do stsrej deski, tam jest twardość coś około 80a z tego co pamiętam, po kamieniach i nierównościach jedzie super, deska to oxelo
@stasioto: też na swojej mam zluzowane trucki. dlatego tak sie zajarałem opcją "pływania". dzisiaj zamówiłem już nową deskę(surfa). na dniach się zapewne pochwalę a jak czas i pogoda pozwoli to coś tam napiszę o swoich odczuciach ;)