Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Sytuacja wygląda tak, że straciłam pracę, firma się zamknęła z dnia na dzień, przeszłam pod administrację. Dostałam informacje jak wnioskować o rządowe redundancy, claim for loss of notice pay i to już jest załatwione. Wiem, że mogę dostać też Protective Award i tutaj czuję się zagubiona. Na gov https://www.gov.uk/government/publications/explaining-your-protective-award/explaining-your-protective-award jeśli dobrze rozumiem jestem włączona do Protective Award jeśli ponad 20 osób złoży wniosek o redundancy co raczej nastąpiło. Powinnam chyba jednak być jakoś o tym poinformowana, a nie zostałam czyli jednak nie jestem? Przy okazji dostałam od osoby z byłej pracy kontakt do solicitora, który chce się naszą sprawą zająć. Dzwoniłam do ACAS i tam się dowiedziałam, że nie potrzebuję do tego prawnika i mogę to zrobić sama. Złożyłam wiosek do ACAS i dostałam Early Conciliation Certificate. I dalej nie wiem co mam robić. Nadal nie wiem czy jestem włączona do Protective Award czy muszę sama składać wniosek do employment tribunal. Może ktoś coś doradzić?

#uk
  • 4