Wpis z mikrobloga

Mirki Chce sobie skompletować zestaw narzędzi zasilanych wszystko na ten sam model akumulatora.
Wkrętarka, młot udarowy, piła reczna, szlifierka kątowa, zakrętarka i wyżynarka.
Wszystko tylko do użytku domowego raz na jakiś czas.
I teraz pytanie czy takie Ryobi będzie okej czy lepiej dopłacić do Makity, boscha czy deewalt albo nawet miliwaauke.
A może jeszcze coś innego sprawdzonego?

#narzedzia #budownictwo #majsterkowanie
  • 12
  • Odpowiedz
I teraz pytanie czy takie Ryobi będzie okej czy lepiej dopłacić do Makity, boscha czy deewalt albo nawet miliwaauke.

A może jeszcze coś innego sprawdzonego?


@Yachu: według mnie chyba najlepiej będzie Makita gdyż:
- spokojnie do ich baterii dokupisz adapter by korzystać z narzędzi firmy Ryobi*
- w niektórych przypadkach zamiast kupna narzędzi Makity, możesz kupić chińskie narzędzia zgodne z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yachu: obecnie każdy praktycznie każdy producent ma cala rodzinę narzedzi na aku. Do tego jeszcze dochodzą narzedzia ogrodowe.
Osobiście tez nie pakowałbym się w jakieś turbo drogie narzędzia. Dedra, graphite, dexter, einhell itp spokojnie wystarcza do domowych zastosowań. Oczywiście jak masz kasę to nic nie stoi na przeszkodzie kupić coś droższego typu ryobi, ebauer albo całkiem na bogato hilti, festool :)
Z samym ryobi jest taki problem ze ma dosyć
  • Odpowiedz
@ksiak: @melba: Dzięki panowie za rady! Hilti i festol odpadają definitywnie bo to już prefeska dla firm. :D
Właśnie chce to wypośrodkować między bardzo dobrą jakością a logiką, bo kupować ze grube siano sprzęt, który użyje kilka razy w roku to też nie ma sensu.
Najbardziej myśle właśnie o ryobi ale muszę tą dedre też sprawdzić, bo coś tam mam od nich i działa fajnie
  • Odpowiedz
@Yachu: ja jestem zadowolony z graphite energy +, tanie, gwarancja ladnie dziala. Caly dom nimi zrobilem. Wiadomo makita lepiej lezy w dloni itd, ale do sporadycznego uzytku nie ma to duzego znaczenia
  • Odpowiedz
ale do sporadycznego uzytku nie ma to duzego znaczenia


@lukastrz: i tu się nie zgodzę bo to głównie zależy od oczekiwań. O ile jakieś wkrętarki czy szlifierki to jeszcze nie problem. W przypadku sprzętu ogrodowego niestety jest przepaść. Potrzebujesz minimum 36V i silnik bezszczotkowy ale to absolutnie minimum. Mowa o kosach, kosiarkach, pilarkach łańcuchowych itp. Oczywiście fajnie byłoby mieć jeszcze więcej jak np 54V od DeWalta ale Einhell, Dedra czy
  • Odpowiedz
@Yachu: Kupisz DeWalt to baterie z DeWalta będą na pewno współpracować z Ryobi, Makitą, a tu już na tych trzech producentach jesteś w stanie skompletować bardzo wiele narzędzi szczególnie, że Ryobi ma wiele różnych "zabawek".
  • Odpowiedz