Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasztelan123: pamiętaj, że może ktoś jechac nieprawidłowo i może dostać najwyżej mandat a jak nie ustapisz pierwszeństwa to Twoja wina. Ciekawe jak ktoś przejedzie na czerwonym jak to wtedy jest bo wg logiki powinna być jego wina
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jeśli skrzyżowanie jest oznakowane poziomo to powinna być ciągła linia w obszarze skrzyzowanie więc wtedy zielony dostaje też mandat. A Czarny jest winny kolizji


@Scutacarus: Bzdura. Miałem taką sytuację z zablokowanym skrzyżowaniem przez parkujące auto na egzaminie na mieście. Egzaminator mnie zapytał czy mogę w takiej sytuacji ominąć zaparkowany pojazd przecinając linię ciągłą. Powiedziałem mu że w teorii możemy stać do wieczora i czekać na właściciela ale minięcie go jest w
@Waspin tylko że przy zachowaniu ostrożności nie wyjedziesz nikomu na maskę. Więc jak wbijesz to mandat i tak dostaniesz. Nie napisałem że nie może tego zrobić tylko że dostanie mandat w tej sytuacji bo stworzył zagrożenie.
@kasztelan123: Znak ustąpienia pierwszeństwa działa na całą drogę, nie jeden pas - kierowca łamiący zasady na podporządkowanej dostanie mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, za to czarny za spowodowanie kolizji. Dlatego trzeba zawsze patrzeć w obie strony niezależnie czy skręcamy na najbliższy w prawo czy w lewo. Podobnie działa m.in. przy skręcaniu - jest to durne, ale jeśli ktoś za tobą zaczyna Cię nagle wyprzedzać, a Ty sygnalizujesz skręt w lewo
Podobnie działa m.in. przy skręcaniu - jest to durne, ale jeśli ktoś za tobą zaczyna Cię nagle wyprzedzać, a Ty sygnalizujesz skręt w lewo i Ci się #!$%@?, to Ciebie mogą dać za sprawcę, a jemu co najwyżej mandat wlepią.


@Maszkara:

Otóż nie. To zła analogia. Pojazd wyjeżdżający z podporządkowanej ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdom jadącym drogą z pierwszeństwem.

Pojazd skręcający w lewo ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdom jadącym z kierunku
jeśli skrzyżowanie jest oznakowane poziomo to powinna być ciągła linia w obszarze skrzyzowanie więc wtedy zielony dostaje też mandat


@Scutacarus: yy co? Gdyby na skrzyżowaniu była ciągła to w jaki sposób czarny miałby skręcić w lewo z podporządkowanej. Albo w jaki sposób niebieski miałby skręcić w lewo z głównej na podporządkowaną?
@Scutacarus:

serio będziesz się czepiać słowek?

Tak, a co? To raczej nie jest czepianie się słówek.

W każdym razie, wyprzedzanie na skrzyżowaniu tak czy siak jest zabronione bez względu na to jakie i gdzie są linie i czy w ogóle są namalowane.