Wpis z mikrobloga

Myślałem, że w dobie kryzysu rosyjskie bootcampy ucichną. Wyszło wręcz odwrotnie. Z tematu "przebranżowienie daje ci dużo $$$" przeskoczyli na "Branża IT to jedyna branża w której dochody jeszcze nie spadły w Rosji, a mając umiejętności w IT emigracja staje się o wiele łatwiejsza"

Z innych ciekawych niuansów, to bootcampy reklamują nie tylko naukę python czy "data science", ale też platformy "zero coding". Jeszcze nigdy nie trafiłem na coś podobnego w Polsce, ale może też jest to jakaś nisza o której nie wiem. Z mojej perspektywy brzmi jak najgłupsza możliwa decyzja, aby iść w stronę takiego "zero coding". To zapewne scentralizowana platforma podobna do wix.com Niby łatwo zrobić stronkę, ale monetyzację z twojej pracy przejmuje ta właśnie platforma. No i jest na tyle niszowe, że żadnej pracy po tym nie znajdziesz ¯\_(ツ)_/¯

==============================
#rosja #wojna #aryoconcent #naukaprogramowania
  • 10
@Aryo z tego co widziałem gdzieś jest podypolmowka w tum kierunku, to zwykła specjalizacja, w sumie to dziś cloud już tak działa np power platform od azure, aczkolwiek osobiście nie widzę przyszłości przy ich cenach, pewnie opensource zje ich na śniadanie tak jak chociaz WordPress zjadł te śmieszne stronki typu wix, aczkolwiek specjaliści wieszcza że to ma być przyszłość