Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sentoxo: takie marketowe wentylatory to ledwo co startują na 1. biegu, a może nawet wręcz nie powinny być odpalane na 1, to może być normalny objaw.
Odpalaj na wyższym i przełączaj na 1 później, taka specyfika tych silników
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sentoxo: serwisowalem taki wczoraj ( ͡° ͜ʖ ͡°), rozkrec obudowe ze stojanem, te cztery sruby na obwodzie, zobacz czy jest zapieczona powierzchnia slizgowa dwoch łozysk (tez slizgowych - to straszne badziewie). Przesmaruj mało lepkim olejem. Z tyłu osi masz układ obracajacy w poziomie wentylatorem. Sprawdz czy tam jest czysto, bo tam jest przekladnia slimakowa i troche gestego smaru. Po przeczyszczeniu i skreceniu układu wszystko powinno sie bardzo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sentoxo: dokładnie tak! Łożyska umieszczone są w jarzmie. Jeśli po skręceniu tego dużym momentem nadal wirnik ciężko chodzi to trzeba troszkę poluzowac jarzmo żeby łożysko przybrało pozycje najmniejszego oporu. No masakra ogolnie, ale trochę serwisu zapewni długotrwałe działanie konstrukcji. Powodzenia. Mój wiruje jak szalony na pierwszym biegu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sentoxo: bawiłem się w to samo, bo mam taki sam wentylator co na jedynce nawet ruszyć nie chciał. Naoliwiłem chwilę było dobrze, ale za moment to samo. Tylko, że mój mial kilka lat, a jeśli tak Ci chodzi nówka to było go od razu oddać.