Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki oto problem. Dźwięk, który słychać na filmie towarzyszy mi podczas jazdy, nie słyszę go cały czas, ale pojawia się dosyć często, co jest wkurzające.
Początkowo myślałem, że są luzy na kasecie i jej dokręcenie rozwiąże problem, brałem też pod uwagę luźne szprychy, jednak jedno i drugie wykluczyłem. Jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kaseta to shimano CS-M6100 a piasta shimano FH-MT401
#rower #rowery #serwisrowerowy #mtb
mackei - Mirki, mam taki oto problem. Dźwięk, który słychać na filmie towarzyszy mi p...
  • 6
@Tarczowy: @NiewielkiKonikPolny: @Aczo: Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, czyli "domowym sposobem" bez konieczności wymiany zapadki tego nie naprawię? Pytam, bo rower mam na gwarancji i najlepiej byłoby zanieść koło do serwisu, ale wiadomo okres wakacyjny, to serwisanci będą zawaleni robotą.
Trudno, będę musiał jakoś przeboleć te kilka dni bez roweru :)
Jazda na takim kole grozi czymś poważniejszym czy raczej potraktować sprawę priorytetowo?
@mackei: Jeśli na gwarancji rower to się nie pałuj sam. Zanieś do serwisu. Ogólnie potrzebowałbyś wymienić całe sprzęgiełko: Id części: Y3HU98020. FH-MT401.
Czy to czymś grozi - no zapadek tam jest więcej więc w teorii nie - praktycznie, ukruszony kawałek może przyspieszyć niszczenie pozostałych części, w drastycznym przypadku, tak jak u mnie było, będziesz miał przeskakującą korbę w momentach większego nacisku. To już może być niebezpieczne.