Wpis z mikrobloga

Znaleźli sposób na jeszcze większe zmonopolizowanie stacji benzynowych i zwiększenie zysków Orlenu - w końcu zamiast na BP, Shell czy Amica pojedzie się na Orlenka, ponieważ konkurencyjne stacje nie są w stanie osiągnąć takich cen. Przecież to podchodzi pod nieuczciwą konkurencję.
  • Odpowiedz
@fasttaker: Orlen ma wyłączność na sprzedaż paliwa w Polsce. Czy wykorzystywanie pozycji monopolisty na rynku, detaliczna sprzedaż na rynku poniżej cen rynkowych (których nie są wstanie osiągnąć inne stacje, ponieważ Orlen dyktuje ceny hurtowe) nie zakrawa o nieuczciwą konkurencję?
  • Odpowiedz
@BetPay no popatrz. Głupi Polacy chcą wspierać swoją gospodarkę.
Przecież tydzień temu płakaliście żeby Orlen jakoś zareagował.
Zareagował i też Ci źle?
Daj mi zresztą spokój i pisz maila do UOKiK.
  • Odpowiedz
@BetPay jeszcze jedna sprawa panie prawilny. Paragony z handlu perfumami masz? Działalność gospodarcza? Umowa z producentami perfumów?
Nie odpisuj, odpowiedź jasna.
  • Odpowiedz
@fasttaker: Praktycznie sprzedajemy, ale nie z zyskiem. Jeśli kupuję flakon 100ml za 100 zł to sprzedaję 1ml za 1 zł. Do tego koszt etykiet, koszt pakowania itd. Jeśli patrzeć przedsiębiorczo to "handel" perfumami przynosi mi straty.

@chigcht pracuję dla Niemieckiej firmy i jest mi z tym bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polską gospodarkę jak najchętniej wspieram, Pisowską nie.
  • Odpowiedz
Znaleźli sposób na jeszcze większe zmonopolizowanie stacji benzynowych i zwiększenie zysków Orlenu - w końcu zamiast na BP, Shell czy Amica pojedzie się na Orlenka, ponieważ konkurencyjne stacje nie są w stanie osiągnąć takich cen. Przecież to podchodzi pod nieuczciwą konkurencję.


@BetPay: genialnie to rozegrali. Sam właśnie o tym myślałem ostatnio że jak z ich kartą masz 30gr na litrze taniej to konkurencje nie zjedzie tak z cenami aby wyrównać
  • Odpowiedz