Wpis z mikrobloga

Panowie specjaliści mam pytanko.
Chciałbym pobawić się trochę w granie na giełdzie ale jestem w tym totalnie zielony - nawet pytania przy zakładaniu konta na xtb mnie rozłożyły xD
Czy ktoś może polecić jakieś książki do przeczytania które w miarę rozjaśniają temat i tłumaczą mechanizmy? Oraz jaki dom maklerki najlepiej wybrać? Ewentualnie jakieś darmowe webinary dla podstawowych zawodniów itd..
Nie interesują mnie kryptowaluty.

Pozdro ;)
#gielda
  • 3
@teddypaul: pytanie brzmi, po co chcesz grac na gieldzie? Co jest Twoim celem?
Jesli nie znasz odpowiedzi na te dwa pytania
Marcin Iwuc - finansowa forteca. NIe jest stricte o gieldzie, ale wpierw musisz wiedziec co i poco chcesz robic z kasa. Mimo, ze ma populary kanal na YT, to pamietaj, ze byl dyrektorem dzialow zarzadzania funduszami inwestycyjnymi oraz dyrektorem w kilku bankach. Cos powinien wiedziec o rynkach jednak z takim
@Kazadum:
Mam stałą pracę z zarobkami które mnie zaspokajają, więc zarobki nie są głównym celem chociaż fajnie byłoby zarobić :D
Chodzi mi bardziej o poznanie tego świata, zrozumieniu tych wykresików, byciu bardziej świadomym o finansach na świecie.
Generalnie pełno jest teraz motywatorów tiktokowych, ale jak widzę że chłop który był największym głąbem w klasie robi tiktoki o bitcoinie i inwestowaniu to troche się uśmiecham ;)