Wpis z mikrobloga

@Moted: wysyłałem ekspresem, doszło po 4 dniach. Napisałem reklamacje to mi odrzucili tłumacząc się ze nie maja wpływu na niektóre rzeczy. Mnie to gowno obchodzi. Zapłaciłem za coś co nie zostało wykonane w terminie to należy mi się zwrot za usługę która nie została wykonana, a jedyne za co płace to zwykła przesyłka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Moted:
Akurat Pocztexy zazwyczaj doręczają i to w terminie (termin to D+2, ale Amazon ma dodatkową usługę "doręczenie we wskazanym dniu"). Po prostu kurier ma płacone od doręczonej przesyłki (w przeciwieństwie do listonosza), a za awizo mu nie płacą.
W mailu i na stronie masz podaną datę doręczenia. Jak nie dostałeś do podanego dnia, to pisz do supportu, dostaniesz rekompensatę.

A Amazon wysyła Pocztexem, Inpostem i DHL-em, w zależności od tego
Akurat Pocztexy zazwyczaj doręczają i to w terminie (termin to D+2, ale Amazon ma dodatkową usługę "doręczenie we wskazanym dniu").


@pcela: Tylko przesyłki na sobotę mają doręczenie we wskazanym dniu jeżeli chodzi o Amazon. Ponad 90% wszystkich Ekspresów 24 jest doręczanych następnego dnia roboczego, niezależnie od nadawcy.

Po prostu kurier ma płacone od doręczonej przesyłki (w przeciwieństwie do listonosza), a za awizo mu nie płacą.


@pcela: Więcej! Kurier jak nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piker:
Na każdej przesyłce z Amazonu miałem zaznaczone "doręczenie we wskazanym dniu" i podany dzień w którym będzie doręczenie (zazwyczaj następny dzień po nadaniu).
W ten sposób Amazon zmienia gwarantowany termin doręczenia z D+2 na D+1 (w końcu w przypadku dostawy priorytetowej na Amazon masz gwarantowany termin doręczenia).
@pcela: Im to jest w ogóle do niczego niepotrzebne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Amazon ma umowy na jakość wolumenową, nie pamiętam dokładnie ile, ale grubo ponad 90% musi być w terminie. Jak przewoźnik nawala to wypada z usługi, a strata takiego klienta boli, Amazon twardo gra z podwykonawcami (dlatego też długo nie chciał wprowadzać do oferty paczkomatów, gdyż to stawia ich na znacznie gorszej pozycji negocjacyjnej z
źródło: comment_16564527169EtG1ONcl5MyxFjnjOTAqC.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piker:
Przy następnej przesyłce z Amazonu która będzie szła Pocztexem zerknę czy jest data doręczenia.
Jak pisałem wyżej, wcześniej na każdej przesyłce od nich, która szła Pocztą miałem to zaznaczone.
Być może to zależy od magazynu i terminu nadania.
Pocztex Ekspres24 ma termin gwarantowany termin doręczenia D+2 pod warunkiem nadania do godziny granicznej, a wykupienie usługi doręczenia we wskazanym dniu i podanie daty jutrzejszej zmienia gwarantowany termin doręczenia na D+1 nawet