Wpis z mikrobloga

@damian_co_dalej: ludzie narzekają na te baterie w Samsungach, a ja regularnie kręce wyniki SOT od 4 do 6h w S10e. Podstawa to wyłączyć masę gówna, które działa w tle. Największym pożeraczem energii jest szajs od Facebooka, wszystkim apkom od nich trzeba wyłączyć możliwość działania w tle i wtedy nagle okazuje się, że bateria telefonu jest naprawdę spoko.

Dlaczego w innych telefonach nie ma tego problemu? Bo one znacznie bardziej restrykcyjnie podchodzą
@damian_co_dalej: a jabłkofon jest wyjątkowo spoko, jeśli chodzi o baterię, głównie dzięki systemowi, który nie zużywa prawie że energii, gdy telefon leży nieużywany. Jeśli telefon leży nieużywany to na baterii przeleży 5 dni z włączoną transmisją danych, co jest raczej niemożliwe dla androidów.

Gdy jednak ajfona się używa, to nagle się okazuje, że jest podobnie do androidowej konkurencji. Ja akurat mam zły przykład, bo mój SE 2022 ma wybitnie małą baterię,
@KierownikW10: no nie wiem, sprawdź sobie ajfona 13, bo go nawet jak się używa, i to sporo, jak moja żona, to podłączam jej o 22:00 telefon do ładowania i ma jeszcze 20-30% baterii, po 15h standby i 5-6h SOT, tymczasem ja po 15h standby i 1h SOT miałbym 0%.

Zresztą - no niby coś w tle #!$%@? baterie, ale ani AccuBattery ani samsungowa zakładka "Bateria" nie widzi nic podejrzanego, hmmm w
ale ani AccuBattery ani samsungowa zakładka "Bateria" nie widzi nic podejrzanego


@damian_co_dalej: bo one nie zobaczą nic podejrzanego a w tle będą działać usługi, które zapobiegną przełączaniu się procesora w stan niskiego poboru energii.

Spróbuj zrobić tak jak mówiłem, wyłącz powiadomienia dla wszystkiego od Facebooka oraz ogranicz działanie w tle. Zobaczysz jak nagle telefon przestaje zjadać energię w zatrważającym tempie podczas leżenia na blacie.

no nie wiem, sprawdź sobie ajfona 13,
Spróbuj zrobić tak jak mówiłem, wyłącz powiadomienia dla wszystkiego od Facebooka oraz ogranicz działanie w tle. Zobaczysz jak nagle telefon przestaje zjadać energię w zatrważającym tempie podczas leżenia na blacie.


@KierownikW10: i mam żyć bez powiadomień z messengera? słabo :P