Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #internet hej czy ja coś złe robię ? Zainstalowałem sobie na telefonie VPN. Gdy wchodzę przez telefon aby sprawdzić IP i lokalizacje pokazuje Ok, czyli jakieś randomowe dane. Ale gdy do tego telefonu podłączę się laptopem po wiFi, to na lapku gdy sprawdzę IP mam już dane polskie ???? T-Mobile itd … jak zrobić aby udostępniony internet tez był za VPN ?
  • 6
jest tak jak mowi @nototrocheslabo:
Jesli nie rozumiesz czemu tak sie dzieje, to nei wiem czy jest sens tlumaczyc. W skrocie.
Pomysl ze masz jeden fizyczny telefon ktory ma dwie funkcje, hotspota oraz funkcje telefonu. Ty zainstalowales VPNa dla telefonu a komputer laczy sie do hotspota.
@mario-zdk: VPN który masz zainstalowany na telefonie, powoduje, ze telefon podczas korzystania z internetu najpierw łączy się z VPN. Gdy udostępniasz hotspot z telefonu, to twój telefon łaczy się z operatorem komórkowym i tworzy sieć wifi z której korzysta komputer. Komputer nie wie, że ma korzystać z VPN, wiec jak chcesz VPN na komputerze, to zainstaluj aplikację na komputerze.