Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, będę niedługo pierwszy raz wynajmował mieszkanie. Wiem, że praktyki są przeróżne, ale jakie dane stron najlepiej umieścić w umowie. Np. czy PESEL jest wystarczający? Jeśli mogę wybrać między numerem paszportu, a numerem dowodu osobistego, to któryś z nich byłby mniej bolesny, gdyby wyciekł? Da się wziąć pożyczkę na numer paszportu?

#wynajem #uodo #rodo #pesel #wynajem #umowy #prawo #mieszkania #prywatnosc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b4ba8b88a667d089ed4351
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
OP: @ChmielowyRycerz I jak się potoczyła historia z tymi chwilówkami? Sąd wyśmiał lichwiarzy, czy sprawa się jeszcze toczy? Przecierz nazwiska i PESELe losowych ludzi można bardzo łatwo zdobyć, choćby ze z ksiąg wieczystych.
Dla wyjaśnienia, ja będę najemcą, więc nie boję się ewentualnego dzikiego lokatora, tylko że nieogarnięty wynajmujący doprowadzi do wycieku mojegu numeru dowodu, np. wstawiajśc z kimś zdjęcie. Jednak umowa z osobą prywatną to coś innego niż umowa np.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:sprawa wyszła jak już komornik chciał wejść z egzekucją, to szybko poszło zgloszenie na policję kradziez danych, zaraz postępowanie egzekucyjne było wstrzymane, tylko parabanki robiły problemy, co parę tygodni trzeba było tłumaczyć że to ktoś wyłudził, bo cały czas próbowali windykować, a tak to byl spokój, po jakimś czasie przyszło pismo że mają podejrzanego który wyłudzał te pożyczki, potem kolejne że został oskarżony, a dalej nie wiem, czy to się jeszcze