Wpis z mikrobloga

@bruhhhhhhhh: dodam, że trade 4 był o wiele mniejszy od 5, więc pomimo 7 straconych punktów, nie boli to jakoś zbytnio i dzień w ogólnym rozrachunku wychodzi na 0 - niemniej #!$%@? SL 2 pkt przed szczytem nie było "szczytem" moich marzeń, ale tak jak już pisałem, można było tego uniknąć poprzez lepszą egzekucje
  • Odpowiedz
@bruhhhhhhhh: zdaje mi się, że brakuje Ci kontekstu w trejdach, ale nie chcę wpływać na technikę trejdoownia. Dla mnie np. o 16:15 po ruchu w dół było prawie pewne, że przebijemy górkę dnia na S&P, ba - liczyłem na test HOD z przedwczoraj, ale nie dobiliśmy i zmiotło w dół. Podobnie z odbitką na koniec dnia (ale jej skala mnie zdziwiła) - czemu iść niżej? Po świecy o 19 dołek
  • Odpowiedz
  • 0
@bruhhhhhhhh: ja preferuje wieksze ruchy, ale głowienie dlatego, ze zazwyczaj nie mam czasu w ciagu dnia pilnowac pozycji, stad starał sie uszczelić jakiegos swinga, ale przy obecnej zmiennosci wiadomo jak jest - czesto konczy sie to niezrealizowanym zyskiem i wywaleniem SL, co jest bardzo frustrujace.
  • Odpowiedz
  • 0
@bruhhhhhhhh: Bardzo fajnie sobie to tam opisujesz, robisz tak z kazda transakcja, czy dla wybranych? To jakis prywatny discroad? Ja tez staram sie prowadzić dziennik, ale to prosta tabelka w excelu i nie trafiają tam wszystkie trejdy
  • Odpowiedz
@jedenastywrzesnia: @maniek74: sorki koledzy, że odzywam się dopiero po trzech dniach xD - ładna pogoda skutecznie odciągnęła mnie od komputera a na pewno wykopu
discord jest mój, jestem na nim sam - ale jak chcecie to mogę was zaprosić :P

@jedenastywrzesnia: kontekst dla mnie jest zawsze taki sam - trejduje poziomy a nie to co ja uważam, bo rynku to nie bardzo interesuje :P plus nie chcę być za bardzo biased przed sesją, choć w piątek byłem - mega nastawiony na longi po bardzo obiecującym premarkecie, gdzie nawet 2 razy próbowałem wejść testowo na przełamanie małą pozycją, ale trejd który zapłacił za wszystko w tamtym tygodniu :D pojawił się na RBR - które ostatnio grałem wielokrotnie - plan był bardzo prosty - przełamanie czerwonego kwadracika -> zamknięcie luki -> następny czerwony kwadracik - 32 punkty na nieco większej pozycji niż zazwyczaj właśnie biorąc pod uwagę kontekst rynku - tylko trochę inny niż ten, o którym ty piszesz - mój kontekst rynku polegał na przewadze byków - higher lows na 1h, volx zmierzający w dół no i price action z premarketu - w połączeniu z taśmą pozwolił mi na super wejście w pierwszych 5 minutach, fajnie też, że nie speszyłem się dwoma porażkami wcześniej

dziś też jakieś skromne transakcje bo byłem w trasie korzystałem z internetu mobilnego a to w sumie był głupi pomył bo często
bruhhhhhhhh - @jedenastywrzesnia: @maniek74: sorki koledzy, że odzywam się dopiero po...

źródło: comment_1656361488zJ4byh804vxp4jdNbzDpvR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jedenastywrzesnia: @maniek74: dziś nasrak ładnie odbronił najpierw godzinny kwadracik, a później złapał niedzwiedzi grających na breakout supportu, nie wiedzących, że mamy 2 godzinny kwadracik niżej

a na ES na otwarciu sesji odbiliśmy się od 1h kwadracika, później nr 2 grałem odbicie od vwap - zgarniając z 3.5pkt zamiast 10, i później ten drugi trade, też już miałem z 10pkt, ale liczyłem na 15 (dojechanie do czerwonego kwadracika poniżej)
bruhhhhhhhh - @jedenastywrzesnia: @maniek74: dziś nasrak ładnie odbronił najpierw god...

źródło: comment_1656362348hrmDiQfaYuzmzxSpipE5UU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jedenastywrzesnia: @maniek74: a to ten trade tygodnia :P 2 godzinny kwadracik, który świetnie zadziałał przy FOMC - utworzenie w nim nowego 5 minutowego zielonego kwadracika, zagrałem spekulacyjnie pod to - tzw. rally base rally i 2 TP dół luki (76) - choć mój konserwatyzm kazał mi ustawić tp 3 pkt wcześniej, a drugi to następny kwadracik, czyli góra luki - ale już byłem tak zadowolony, że zamknąłem wszystko
bruhhhhhhhh - @jedenastywrzesnia: @maniek74: a to ten trade tygodnia :P 2 godzinny kw...

źródło: comment_1656362926ZDRbcYQaMBef3QNi1EVF1M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@bruhhhhhhhh: dzieki za wyczerpująca jak zawsze odpowiedz :) tak z ciekowsci jesli moge zapytac, jak długo jestes juz na rynku i od kiedy trejdujesz tylko pod kwadraciki? byles zawsze fanem AT czy jakos to ewoluowało?
  • Odpowiedz
@maniek74: na rynku już parę lat, tylko to bardziej etfy, jakieś pierdy na gpw dywidendowe - nic aktywnego tak jak inteligentny inwestor (nie xxi wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nakazał, przełom na jakieś aktywniejsze granie zaczął się w 2019, trochę się zarobiło trochę straciło, częściej traciło - w połowie 2020 poznałem kwadraciki (https://www.youtube.com/watch?v=xJJa0NuqsA8 - carmine rosato polecam), ale z początku nadal trzymałem się small capów, trochę z atlas trading, trochę z twitterkiem, ogólnie jakiś pierdół przeplatanych kwadracikami na różnych akcjach, później załapałem się na pennystocki, po kilku udanych razach, trafiła się seria gorszych picków, która trochę mnie pogrążyła finansowo i wtedy postanowiłem na całkowity reengineering swojego tradingu, od marca? 2021 gram tylko na podstawie kwadracików, bo widziałem, że to działa

a z głową powiedzmy, robię to od czerwca 2021? (od czerwca skupiłem się tylko na 2 indeksach - choć 99,9% to jednak ES, tylko trejdy z planem przed podjęciem trejdu, analiza tych trejdów, świadomość roli psychologii itd. itd), choć nie uważam się za jakiegoś guru co wie wszystko i potrafi przewidzieć co będzie za tydzień, jednak do przewidywania ruchów po 10-30pkt potrzeba zupełnie innego skillsetu, bardziej rozpoznawanie jakiś patternów i szybkie analityczne myślenie aniżeli jakieś makroanalizy bo to zupełnie nie moja branża i szczerze nic mi na ten temat nie wiadomo

także przygoda z kwadracikami zaczęła się w połowie 2020, kwadraciki only 02/03.2021, kwadraciki + zmiana podejścia 06.2021 no i tak już rok się kulam - nadal popełniając błędy czasami mega głupie wynikające z psychiki a nie kwadracików, to jest największy ich mankament - osoba trejdująca, choć nie ukrywam, że nie jest źle ale tak jak już kiedyś pisałem - nie na tyle dobrze, żeby chociażby myśleć o życiu z tego, na pewno nie w najbliższych latach, na razie to hobby, choć może lepiej powiedzieć pasja i bardziej mental
  • Odpowiedz
  • 1
@bruhhhhhhhh: dzięki za odpowiedz :) twoje kwadraciki wygladaja interesująco, ale tak jak napisles, nie sa zapewnie dla kazdego, ja z racji obecnego trybu zycia, czesto trejduje z apki w telefonie, wiec u mnie by bylo ciezko, no i samo wdrożenie sie w ten temat pewnie zajęłoby troche czasu, aczkolwiek kiedys jesli miałbym wiecej czasu na trejdowanie przy kompie to musze sprobowac sie tym pobawić, oczywiscie mała kwota i 4fun zobaczyc
  • Odpowiedz
@maniek74: jasna sprawa, choć myślę, że nawet przy obecnym sposobie warto jakbyś sobie chociaż zaznaczył wieczorkiem takie główne powiedzmy kwadraciki, odpowiedzialne za jakieś duże ruchy - dla swojej informacji a nie dla trejdowania - żeby wiedzieć, że mamy taki i taki poziom i w nim ostatnio była znaczna przewaga jednej strony, po prostu dla ograniczenia jakiś fomo trejdów, nie mówię o jakiś 15/30 minutowych (choć ten dziś świetnie zadziałał na
bruhhhhhhhh - @maniek74: jasna sprawa, choć myślę, że nawet przy obecnym sposobie war...

źródło: comment_1656615693Re2ZikvgicBLYTUFbsTR9z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz