Wpis z mikrobloga

W ogóle mircy, mam taki pomysł żeby zrobić jakies tagowe #blindtesty - polegałoby to na odlaniu 4-5 #perfumy typu „często klonowane zapachy” czyli np aventus, cdni, afnan NOI, i wysłanie tego do bardziej aktywnych uczestników tagu.

Oczywiście dekanty byłyby jakies po 2-5ml, ciemne szkło, podpisane numerkami bez nazw, natomiast uczestnicy znaliby wszystkie nazwy perfum które są w paczce. Następnie dany uczestnik przesyłałby paczkę dalej (za pomocą olx). Każdy wysyła mi (czy tam komuś innemu kto przygotuje odlewki) parę zdań o odczuciach i swoje typy „co jest czym” na pw - po tym jak 5 uczestników przewącha i opisze swoje doznania olifaktoryczne - opublikuję wyniki z fragmentami waszych opisów, anonimowo bez nicków (żeby nie było, że ktoś się zawstydzi bo pomylił Just Jacka z czymś tam, różnie bywa) + jakieś info ile ludzi odgadło dany zapach, jakieś ciekawe wnioski itp.

Co wy na to? Myśle, że warto nawet jeśli ktoś ma dane zapachy w kolekcji i je „zna” - co innego wąchać z podpisanej odlewki a co innego na ślepo wraz z 4 klonami. Na pierwszy rzut z racji tego że posiadam tego sporo -

Neroli portofino i jego klony

W przyszłości można tak zrobić z (oczywiście) Aventusem, Millesime Imperial, Tobacco vanille, jak kogoś stać to BR540 ( ͡~ ͜ʖ ͡°) od biedy można tez zrobić tak z saważem czy bdC, jeśli znajdzie się więcej niż 2 klony.

Raczej widziałbym wśród „testerów” ludzi którzy już coś opisywali na tagu niż zielonki, raczej takich którzy w miarę lubią dany zapach - dlatego można tu w komentarzach zadeklarować udział, na pierwszą edycję.

Koszt wysyłki do następnego uczestnika olxem niestety będzie trzeba brać na siebie, ale myśle ze warto - for the science. Koszt odlewanego soku ponoszę ja. Zgłaszać się można w opór, przy większej ilości deklaracji wybiorę 5-6 osób. Myśle że więcej nie ma sensu bo rozciągnie się to w czasie, chyba ze będzie turbo zainteresowanie.
  • 10
@uwielbiamnalesniki: Jeśli koszty płynu nie ograniczają to można nawet puścić nieco więcej i opublikować wyniki po 5 osobach, a potem po jakimś czasie, gdy obróci 10-20 osób wrzucić po prostu kolejny update.

Dodać dla każdej osoby jakieś standardowe pytania, czyli np. jak bardzo w % zapachy różnią się od siebie, itp.

Jestem bardzo ciekawy wyników, bo otwarcie mówiłem już, że np Detour Noir vs Layton pewnie nie rozpoznałbym w teście w
@Milburn: Akurat przy tych nerolowcach nie będzie tak drogo podejrzewam, nie chce tez mocno tego rozdrabniać i robić kilku kategorii itp, dekanty będą pewnie u jednej osoby przez kilka dni wiec będzie czas na testy i wyciągnięcie wniosków ( ͡° ͜ʖ ͡°)