Wpis z mikrobloga

Zajęcia indywidualne czy grupowe w przypadku #naukajezykow ? Uczęszczałem na angielski grupowy, i kminie czy zaczynając obecnie nowy język, nie spróbować indywidualnego nauczania- chyba o wiele szybciej powinno się progres robić? Macie może jakieś przemyślenia?
  • 4
  • Odpowiedz
@void1984: według mnie dokładnie na odwrót - na początku samemu, żeby w swoim tempie porządnie ogarnąc podstawy, gramatykę i zawiłości danego języka a dopiero potem, jak się już umie mówić, składa pierwsze zdania, rozpocząć lekcje grupowe, by umiejętności szlifować w praktyce a nie tylko poprzez pisanie wyracowań/uzupełnianie zeszytu ćwiczeń, wymyślanie dialogów samemu ze sobą.

Ja natomiast polecam tylko nauczanie indywidualne, ale tylko i wyłącznie dlatego, że u mnie działa, a w
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: W grupie uczę się tak samo szybko alfabetów i odczytu słów, co indywidualnie. Każdy uczy się krótkiego przedstawienia itp. formułek.
Po pół roku poziom się rozjeżdża, potrafię już samemu rozwiązywać zadania, chciałbym je omówić i do tego przydaje się indywidualny nauczyciel.
Co nie znaczy że na początku nie zaszkodzi, ale taniej jest oglądać w 8 osób alfabet.
  • Odpowiedz