Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@itakisiak: oj mi też, jeśli chodzi o picie alkoholu widziałem go pijanego chyba dwa razy, raz na weselu sołtysa wsi u dziadka drugi raz na 50. Rocznicy ślubu dziadków.

Jak to z ojcem czasami potrafi zaiskrzyć bądź przyjść milczenie ale lepszego chyba już bym nie trafił.
Zapewnił mi start w życie, zasponsorowal prawko i kupił mieszkanie. Uczuciowo mogło być lepiej ale jak to facet, trochę to rozumiem że nie jest z
Właśnie o to chodzi, że nawet jak już go nie masz, to on na tyle dobrze cię przysposobił do życia, że czujesz się silny i masz dostatecznie silną wiarę w siebie, że - lepiej lub gorzej, ale jednak - sobie poradzisz.


@itakisiak: W sumie też tak mam, ale z wręcz odwrotnych powodów. Stary pierdziel niczego nie chciał mnie nauczyć, nawet jak robić naleśniki, które robił bardzo dobre, i mówił, że do
@NieBendePrasowac: @dobry_mirek: ale mi nie chodzi o to, że będziesz jakimś menelem pod sklepem bo nie miałeś ojca. Po prostu pewne cechy i mental, który mają osoby wychowane w domu z normalnym ojcem są niemożliwe do osiągnięcia. Nie oznacza to, że praca nad sobą nie ma sensu. To akurat nie z wykopu tylko już w paru podcastach i książkach spotkałem się z tym stwierdzeniem. Każdy wyciągnie z niego co chce.
dla mężczyzny wychowanie się bez ojca / posiadanie tragicznego ojca to coś czego nie jesteś w stanie już naprawić w żaden sposób


@L1nox: nie da się nidy być osobą, która wychowałaby się z odpowiednim ojcem. Można najwyżej uświadomić sobie swoje braki i starać się postępować odpowiednio pomimo nich. Ale i tak wewnętrznie nie będę się z tym nigdy czuł dobrze
Mnie się poszczęściło.


@itakisiak: mnie nie, ojciec zdradził matkę jak byłem jeszcze w jej brzuchu przed narodzinami i go nigdy nie widziałem na oczy, rodziców ojca nie poznałem nigdy, mój kochany dziadek od strony matki umarł jak miałem 7 lat jakiś pijak go śmiertelnie potrącił.

PS. może właśnie dlatego dzisiaj w dorosłym życiu sam jeżdżę spokojnie, nienawidzę alkoholu i mam awersję do stałych związków.
@L1nox: nah, nie przesadzajmy. Niejeden smieciowy ojciec stworzyl niejednego self-made twardziela. Owszem, nie bez bolu, nie bez wad czy brakow, ale jesli ktos wygral z tym to wygra z wiekszoscia problemow w zyciu.